Maska spadła!

  

„Kolejny etap reformy wymiaru sprawiedliwości za nami. Niestety Kukiz stanął w obronie systemu. Maska spadła” – to słowa wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego zamieszczone na Twitterze po głosowaniach nad ustawą o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Totalnej opozycji zależało na zerwaniu kworum, dlatego jej posłowie wyciągnęli karty z urządzeń do głosowania. To samo uczynili członkowie Kukiz’15, także przeciwni zmianom w sądownictwie. Już wielokrotnie pisałem o wspólnych głosowaniach posłów Kukiz’15 z PO, PSL em i Nowoczesną, sprzeciwiających się jakimkolwiek zmianom w Polsce. Tak było w wypadku ustaw np. o Trybunale Konstytucyjnym, policji, prokuraturze, obrocie ziemią rolną, medialnej, antyterrorystycznej, dezubekizacyjnej, o komisji weryfikacyjnej – posłowie Kukiz’15 głosowali tak jak PO, PSL i Nowoczesna. Każde wystąpienie medialne posłów tego ruchu jest pełne frazesów i udawanej troski o Polskę. Jednak gdy przychodzi do głosowań nad ustawami, które wprowadzają reformy, wtedy ludzie ci głosują razem z beneficjentami III RP. Może dawne przyjaźnie Pawła Kukiza determinują zachowania posłów Kukiz’15? A co o tym sądzą jego wyborcy?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts