Skandaliczne zachowanie zachodnich dziennikarzy - w związku z wizytą pary książęcej Kate i Wiliam w byłym niemieckim obozu koncentracyjnego Stutthof, oni napisali, że odwiedzili "polski obóz". Wiadomo, że zrobiły tak co najmniej dwie redakcje.

Jak już informowaliśmy na portalu niezalezna.pl para książęca Cambridge Kate i William przybyła dzisiaj do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof, gdzie planowali zwiedzić m.in. barak mieszkalny, krematorium i komorę gazową.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kate i William odwiedzili niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof ZDJĘCIA


Na jej zakończenie dokonali wpisu do księgi pamiątkowej:

"Jesteśmy głęboko poruszeni wizytą w Stutthofie, które było miejscem tak strasznego bólu, cierpienia i śmierci. Ta druzgocząca wizyta przypomniała nam o przerażającym mordzie na sześciu milionach Żydów, zwiezionych z całej Europy, którzy zginęli w wywołującym zgrozę Holokauście. W zatrważający sposób przypomina to również o cenie wojny oraz o fakcie, że sama tylko Polska straciła miliony swoich obywateli, którzy padli ofiarą najbardziej brutalnej okupacji. Każdy z nas niesie wielkie brzemię odpowiedzialności, by zapewnić, że potrafimy wyciągnąć naukę oraz że groza tego, co się wydarzyło, nigdy nie zostanie zapomniana i nigdy nie powtórzy się" - napisali książę William i księżna Kate.


Niestety, przy tej okazji doszło do skandalu w związku z zachowaniem brytyjskich dziennikarzy, którzy relacjonowali wizytę pary książęcej w tym miejscu. Fałszują bowiem historię, że Kate i Wiliam odwiedzili "polski obóz".

Muzeum w Auschwitz odkryło co najmniej dwie takie manipulacje i domaga się ich sprostowania od DailyMail oraz US Today