Transfer Szczęsnego do Juventusu. Piłkarz jest już w Turynie

  

Wojciech Szczęsny przyjechał do Turynu, gdzie przejdzie badania lekarskie poprzedzające transfer polskiego piłkarza do mistrza Włoch. Klub potwierdził doniesienia zamieszczając zdjęcie reprezentanta Polski na swoim profilu.

Na profilu klubu Juventus na Facebooku i Twitterze zamieszczono zdjęcie Wojciecha Szczęsnego na turyńskim lotnisku Caselle.Jak zauważają włoskie media Szczęsny zdąży dołączyć do swojej nowej drużyny, która udaje się na piłkarskie tournee po USA. Szczęsny ma być zastępcą Gianluigiego Buffona, a następnie, gdy w przyszłym roku wygaśnie kontrakt legendarnego bramkarza "Juve", przejmie jego rolę.

Przez ostatnie dwa sezony 27-letni Szczęsny grał w AS Roma, wypożyczony przez Arsenal Londyn, którego zawodnikiem był od 2009 roku. Rozmowy z Juventusem na temat jego przejścia trwały półtora miesiąca.

W drużynie narodowej wychowanek stołecznej Agrykoli rozegrał 29 spotkań, był uczestnikiem mistrzostw Europy w 2012 i 2016 roku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl,facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus w seminarium

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

U sześciu osób w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozostali członkowie wspólnoty seminaryjnej pozostają w kwarantannie i zostaną zbadani – poinformował dziś sanepid w powiecie warszawskim zachodnim.

Z informacji opublikowanej na stronie seminarium w niedzielę wynika, że zakażenie potwierdzono w sobotę wieczorem. Z kolei w dziennej informacji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z godziny 13, sześć nowych przypadków w tym powiecie zostało wykazanych wczoraj.

Jak podał sanepid, zakażone osoby z seminarium czują się "dość dobrze" i wykazują niegroźne objawy zakażenia, w tym stan podgorączkowy, suchy kaszel, zmęczenie oraz utratę węchu i smaku. Pięć osób przebywa w izolacji domowej, a jedna trafiła do szpitala.

Wszyscy członkowie wspólnoty zostali objęci dwutygodniową kwarantanną. Ksiądz rektor Mirosław Mejzner poinformował, że w związku z tym nikt nie może wchodzić na teren seminarium ani go opuszczać. Dla wiernych zamknięty pozostanie natomiast kościół seminaryjno-parafialny. Uruchomiony został "telefon duchowy WSD", przy którym dyżur pełniony jest w godzinach 14-17.

Ksiądz Mejzner decyzję o ograniczeniu kontaktów seminarzystów do niezbędnego minimum podjął ponad dwa tygodnie temu.

- Od 21 marca we Mszach św. w kościele nie uczestniczą członkowie wspólnoty, poza duszpasterzami parafialnymi. Zawiesiliśmy również prace budowlane związane z "remontem stulecia". Mieliśmy nadzieję, że uda się przetrwać ten trudny czas bez zarażenia

 – wyjaśnił.

Również z postępowania pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że decyzją księdza rektora od 21 marca osoby ze wspólnoty seminaryjnej miały pozostawać w obrębie seminarium, a dla osób z zewnątrz nie było wstępu. Jak zapewnia sanepid, sytuacja w seminarium jest pod stałym nadzorem służb sanitarnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts