Wyłudzili ponad 32 mln zł VAT

  

Dwie osoby usłyszały zarzuty za oszustwa podatkowe na ogromną kwotę ponad 32 mln zł. Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

W toku tego postępowania, na polecenie prokuratora, zatrzymano dwie osoby. Po doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one między innymi firmanctwa, oszustw podatkowych polegających na narażeniu na uszczuplenie podatku wielkiej wartości w łącznej kwocie ponad 32 milionów złotych, a także fałszowania dokumentów oraz prania brudnych pieniędzy - podała prokuratura w komunikacie.

Podejrzani w 2013 roku kierowali spółkami prowadzącymi działalność polegającą na obrocie olejem rzepakowym. Olej sprowadzany był do Polski z Niemiec i Czech z pominięciem systemu podatkowego. Następnie sprawcy wprowadzali go do obrotu.

Zarządzane przez podejrzanych spółki w ogóle nie składały deklaracji podatkowych, bądź nie wykazywały w składanych deklaracjach nabycia oleju rzepakowego. 

Wcześniej w tej sprawie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania został zastosowany wobec innego podejrzanego. Wobec trzech kolejnych osób zastosowano dozory Policji. Tytułem zabezpieczenia majątkowego zajęto pojazdy mechaniczne o łącznej wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Brytyjczycy też nie będą mogli biegać?

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/wal_172619

  

Ćwiczenia fizyczne na zewnątrz mogą zostać zakazane, jeśli ludzie nadal będą ignorować nakaz pozostawania w domach i zachowywania dystansu społecznego - ostrzegł brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

"Jeśli nie chcecie, żebyśmy musieli podjąć kroki w celu zakazania wszelkich form ćwiczeń poza własnym domem, to musicie przestrzegać zasad. W chwili obecnej zdecydowana większość ludzi to robi. Ale nie powinniśmy łamać zasad, ponieważ to powoduje, że wirus bardziej się rozprzestrzenia, zatem być może będziemy musieli podjąć dalsze działania"

- powiedział Hancock w stacji BBC.

Z kolei w stacji Sky News wskazał, że korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego z ćwiczeń są "naprawdę ważne" i nie chce usuwać ćwiczeń z listy wyjątków uzasadniających wyjście z domu.

Jeśli w wyniku tego zbyt wiele osób wychodzi na zewnątrz i lekceważy inne zasady, ponieważ mówią 'dobrze, jeśli mogę ćwiczyć, to mogę robić także inne rzeczy', to obawiam się, że będziemy musieli podjąć działania"

- wyjaśnił Hancock.

Ostrzeżenie to jest związane z faktem, że w sobotę, korzystając z ładnej pogody, znowu wiele osób w Wielkiej Brytanii wyszło na spacery bądź do parków. Ćwiczenia fizyczne - raz dziennie i tylko samemu lub z osobą, z którą się mieszka - zostały wymienione jako jeden z nielicznych powodów uzasadniających wychodzenie na zewnątrz. Inne to niezbędne zakupy, wizyty lekarskie, pomoc potrzebującym i praca, jeśli nie może być wykonywana zdalnie i jest niezbędna.

Nowy lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer zapowiedział, że jeśli rząd wprowadzi zakaz ćwiczeń na zewnątrz, jego ugrupowanie to poprze.

Tymczasem jeden z czołowych doradców rządu, epidemiolog Neil Ferguson z Imperial College London ocenił w niedzielę, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii może sięgnąć od 7 do 20 tys. "Mieliśmy geometrycznie rosnącą krzywą infekcji, którą przerwaliśmy w pewnym momencie. Nie mamy teraz możliwości zmierzenia, ile osób zostało zakażonych, to będzie wymagało testów na obecność przeciwciał, dlatego też dokonujemy statystycznych szacunków w tym zakresie i są one obarczone jakimś stopniem niepewności. "Myślimy, że może to być od ok. 7 tys. do nieco ponad 20 tys. (ofiar śmiertelnych)" - powiedział Ferguson w stacji BBC. Liczbę 20 tys. jako prawdopodobny bilans ofiar wskazywał on już kilka razy w ostatnim czasie.

W sobotę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie 708 nowych zgonów w czasie poprzedniej doby, wskutek czego ich łączna liczba wzrosła do 4 313.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts