Kolejne zatrzymania ws. Elektrowni Szczecin

  

Szczecińscy funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejne 11 osób  w śledztwie dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrownia Szczecin. Do tej pory zatrzymano już 33 osoby podejrzane w tej sprawie. Informację przekazało CBA w komunikacie.

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin. Ustalono, że pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe, potwierdzali, że ciężarówki wypełnione odpowiednią technicznie biomasą choć w rzeczywistości tak nie było.

Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali kolejne 11 osób - sześciu kierowców ciężarówek oraz pięciu przedstawicieli producentów biomasy. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym.Wcześniej w tej sprawie zatrzymano 22 osoby m.in. biznesmenów i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra Elektrowni Szczecin. Ówczesny główny inżynier Elektrowni Szczecin został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 000 zł. W wyniku przeszukań zabezpieczono ponad 100 tys. zł w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin. Trzy osoby zatrzymanych zostały wtedy tymczasowo aresztowane.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują na wielomilionowe szkody spółki Skarbu Państwa Polskiej Grupy Energetycznej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kolejne ponad 100 ofiar w Holandii

zdjęcie ilustracyjne / BRRT CC0

  

W ciągu ostatniej doby w Holandii zmarło 115 osób zakażonych koronawirusem - poinformował dziś Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Całkowita liczba zgonów spowodowanych dotąd przez epidemię to 1766.

115 zmarłych to najniższy dobowy bilans ofiar śmiertelnych epidemii w kraju od pięciu dni. W sobotę w holenderskich szpitalach zarejestrowano 164 zgony z powodu koronawirusa.

W porównaniu z sobotą zwiększyła się jednak liczba nowych potwierdzonych zakażeń. W niedzielę przybyło 1224 zainfekowanych, co daje łączną liczbę 17 851 przypadków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts