Szef KRRiT: PO wpuszcza Polaków w „kanał”. Zrobił to Tusk, a teraz Schetyna

Witold Kołodziejski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w rozmowie z Dorotą Kanią na antenie Polskiego Radia 24 zwrócił się z prośbą do polityków.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Witold Kołodziejski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w rozmowie z Dorotą Kanią na antenie Polskiego Radia 24 zwrócił się z prośbą do polityków. – Apeluję do polityków, by nie nawoływali do łamania prawa – powiedział w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka. W ten sposób odniósł się do słów lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, by Polacy nie płacili abonamentu.

Podczas konwencji zorganizowanej przez Platformę Obywatelską politycy partii Grzegorza Schetyny atakowali PiS. Ich przemówienia były pełne obelg i nienawiści. Lider PO poszedł w ślady Donalda Tuska i wzywał Polaków, by nie płacili abonamentu RTV. Jedna z młodych posłanek Platformy zamieściła na Twitterze wpis, w którym (za Schetyną) namawia do nieposłuszeństwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gwiazdka Platformy znowu się odezwała. Po tej ripoście chyba zamilknie na dobre 

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w rozmowie z Dorotą Kanią zaznaczył, że takie łamanie prawa źle się kończy. Przypomniał, jak Donald Tusk namawiał do niepłacenia abonamentu.

Już po raz drugi Platforma Obywatelska nawołuje do niepłacenia abonamentu. W ten sposób to ugrupowanie wpuszcza ludzi w „kanał”. Donald Tusk, ówczesny premier, 10 lat temu również namawiał do niepłacenia abonamentu. Dziś, te osoby, które go posłuchały, zostały kompletnie „na lodzie”. W KRRiT mamy 250 tysięcy wniosków o umorzenie długów abonamentowych. Znaczna część zawiera argument: „uwierzyłem premierowi”


– ujawnił.

Kołodziejski zaznaczył, że prace nad nowymi regulacjami dotyczącymi abonamentu są konieczne.
 

Trzeba uregulować kwestie abonamentowe, tak byśmy wszyscy płacili abonament. Tak jest na całym świecie, że obywatele płacą za utrzymywanie mediów publicznych. Nowe prawo musi wprowadzić niższy abonament, mniej odczuwalny, a jednocześnie rozwiązać sprawę gigantycznych zaległości


– wskazywał szef KRRiT.

 

Źródło: Polskie Radio,niezalezna.pl

#PO #Schetyna #abonament RTV #Tusk #szedf KRRiT

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo