Atak na dziennikarza Telewizji Republika. Tak KOD broni mediów. WIDEO

Do bulwersującego zdarzenia doszło podczas wczorajszej manifestacji KOD i tzw. totalnej opozycji przed budynkiem polskiego sejmu.

Facebook/printscreen
Do bulwersującego zdarzenia doszło podczas wczorajszej manifestacji KOD i tzw. totalnej opozycji przed budynkiem polskiego sejmu. Dziennikarz Telewizji Republika został zaatakowany przez agresywnego demonstranta. To kolejny taki przypadek w ostatnich dniach.

O zdarzeniu napisał portal wp.pl, zamieszczając na swoim facebookowym profilu krótki filmik.

Jeden z protestujących kodziarzy chciał zamieścić na wozie TVP napis: „Telewizja kłamie”. Dziennikarz Telewizji Republika zabrał mu kartkę. Tamten rzucił się na dziennikarza, chcąc zabrać mu kamerę. Padły niecenzuralne słowa z ust napastnika. Interweniowała policja.


To nie był jedyny taki przypadek podczas wczorajszych manifestacji opozycji. Kodziarstwo uniemożliwiało pracę dziennikarzom TVP Info, starając się ich zagłuszyć albo zasłaniać kamery.

Przed tygodniem - podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie - zaatakowany został Michał Rachoń, dziennikarz Gazety Polskiej i TVP Info. Mimo, że był popychany i szturchany, nie odpowiedział przemocą, ale zachował spokój.

Czytaj więcej: Zaatakował Michała Rachonia. Miał koszulkę festiwalu Owsiaka i znaczek KOD

Przypomnijmy, jednym z haseł puczu opozycji w grudniu ubiegłego roku była obrona mediów.

 Źródło: niezalezna.pl,wp.pl,facebook.com

 

#Warszawa #KOD #Telewizja Republika

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo