Podsumowanie półrocza w Sztabie Generalnym WP

  

W Warszawie odbyła się odprawa kierowniczej kadry Sztabu Generalnego Wojska Polskiego (SG WP) oraz jednostek podporządkowanych. Poświęcona została ocenie stopnia realizacji zadań w pierwszej połowie 2017 roku, określeniu priorytetów na kolejne miesiące i wskazaniu głównych kierunków do działania na rok 2018 - podaje oficjalny portal SG WP.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał broni doktor Leszek Surawski przeprowadził odprawę koordynacyjno-zadaniową z szefami komórek organizacyjnych tworzących sztab oraz jednostek bezpośrednio podporządkowanych. Celem narady było podsumowanie oraz rozliczenie działalności w pierwszych miesiącach 2017 roku, sformułowanie wniosków i określenie ich wpływu na aktywność prowadzoną w drugiej połowie bieżącego roku. Przedstawiono również priorytetowe zadania komórek organizacyjnych tworzących Sztab Generalny Wojska Polskiego oraz jednostek bezpośrednio podporządkowanych w 2017 roku. Wskazano główne kierunki do działania na rok 2018. Dokonano identyfikacji potencjalnych zagrożeń, które mogą mieć wpływ na realizację przedsięwzięć - czytamy.

Odprawa była przedsięwzięciem podsumowującym pół roku służby generała broni Leszka Surawskiego w roli szefa SG WP. W roboczym spotkaniu uczestniczyło kierownictwo SGWP, na czele z zastępcą szefa SG WP generałem brygady Janem Dziedzicem, jak również szefami zarządów i bezpośrednio podległych komórek organizacyjnych. Obecni byli przedstawiciele Inspektoratu Ministerstwa Obrony Narodowej do spraw Bezpieczeństwa Lotów oraz Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. Terenowe organy administracji wojskowej reprezentowali szefowie szesnastu Wojewódzkich Sztabów Wojskowych - podaje SG WP. 

Pierwsza część odprawy poświęcona była problematyce funkcjonowania wojska w relacji z otoczeniem w regionach administrowanych przez Wojewódzkie Sztaby Wojskowe. Generał Surawski podkreślił znaczenie działań na rzecz budowania zrozumienia, akceptacji i zaufania społeczeństwa do Wojska Polskiego. 

Druga część odprawy dotyczyła problematyki obejmującej całokształt spraw i zagadnień związanych z funkcjonowaniem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Podkreślono znaczenie dynamicznie zmieniającego się środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego oraz jego wpływu na kształtowanie i wzmacnianie zdolności Wojska Polskiego. Sztab Generalny Wojska Polskiego realizuje proces planowania i programowania rozwoju, określania zdolności Sił Zbrojnych oraz organizowania systemów funkcjonalnych. Decyzje i rekomendacje opierają się na systemowej analizie oraz ocenie uwarunkowań bezpieczeństwa - informuje oficjalny portal SG WP. 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 300 ofiar protestów w Iranie od połowy listopada

/ twitter.com / @Sainaraha

  

304 osoby zginęły w antyrządowych protestach w Iranie, które rozpoczęły się w połowie listopada - wynika z najnowszego, opublikowanego w poniedziałek raportu Amnesty International (AI), międzynarodowej organizacji pozarządowej broniącej praw człowieka.

Według AI irańskie władze przy użyciu "śmiercionośnej siły" tłumiły protesty w całym kraju. Irańskie siły bezpieczeństwa - jak twierdzi AI - kontynuują represje wobec uczestników protestów. Raport Amnesty International wspomina także o tysiącach rannych i aresztowanych.

Trwające od połowy listopada demonstracje w Iranie przeciwko reglamentacji paliwa i podwyżce jego cen przerodziły się w antyrządowe protesty, w których spłonęło co najmniej 100 banków i kilkadziesiąt innych obiektów. Władze w Iranie obwiniły za rozruchy "chuliganów" związanych z żyjącymi na emigracji Irańczykami i "zagranicznymi wrogami" - Stanami Zjednoczonymi, Izraelem i Arabią Saudyjską.

Władze w Teheranie odrzucają doniesienia o liczbie ofiar, publikowane za granicą i twierdzą, że są one "absolutnie fałszywe". Do tej pory potwierdziły śmierć jedynie pięciu osób: czterech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, zabitych przez "uczestników zamieszek", i jednego cywila.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl