Oto prawdziwe oblicze tzw. obrońców przyrody. Aktywista pobił leśnika

Wczoraj doszło do napaści na dyrektora Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku. Sprawcą miał być jeden z tzw. ekologów.

(By Stormbringer76 - Praca własna, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7202830)
Wczoraj doszło do napaści na dyrektora Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku. Sprawcą miał być jeden z tzw. ekologów. O bulwersującym zdarzeniu informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku.
 
Do sekretariatu ZTiS LP w Giżycku zgłosił się Adrian Grzegorz, działacz Fundacji Las Naturalny z prośbą o rozmowę z szefem zakładu. Aktywiście chodziło o wezwanie do zapłaty za blokadę sprzętu do pozyskiwania drewna w Puszczy Białowieskiej.

Czytaj też: Minister Szyszko o „ekologach” z Puszczy Białowieskiej. Ktoś w końcu musiał to powiedzieć

Dyrektor Jerzy Rosiński zgodził się na rozmowę i zaprosił gościa do gabinetu. Spotkanie od początku było nieprzyjemne. Adrian Grzegorz groził leśnikowi, powołując się na przepisy prawa unijnego oraz powiedział, że nie zgadza się z otrzymanym wezwaniem i porwał je na strzępy, po czym rzucił nim w twarz dyrektora Rosińskiego.

Dyrektor ZTiS LP natychmiast wyprosił aktywistę z gabinetu. Wtedy właśnie - nie spodziewając się zupełnie takiej sytuacji - został uderzony w twarz przez tzw. ekologa. Jerzy Rosiński na chwilę stracił świadomość. W chwili napaści w gabinecie dyrektora obecny był jego zastępca, a przez otwarte drzwi całą sytuację obserwowali również inni pracownicy.

Po uderzeniu napastnik próbował opuścić pokój, ale został zatrzymany. Na miejsce natychmiast została wezwana policja, która spisała dane sprawcy oraz zeznania poszkodowanego i świadków. Sprawa pobicia trafi wkrótce do sądu.
 
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku przypomina, że dyrektor Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych jest zobowiązany do dbania o interesy Skarbu Państwa. Blokady sprzętu do pozyskiwania drewna - a takie akcje prowadzili właśnie ekolodzy w Puszczy Białowieskiej - powodują wymierne straty. Właśnie dlatego - w uzgodnieniu z przełożonymi - podjął on decyzję o obciążeniu uczestników blokad poniesionymi stratami.

Czytaj też: Ekokłamstwo triumfuje

Do tej pory ZTiS LP w Giżycku wysłał 78 wezwań.
Skierowanie pozwów do sądu uzależnione jest od efektów wysłanych wezwań do zapłaty.

 Źródło: RDLP w Białymstoku,niezalezna.pl

 

#Adrian Grzegorz #Lasy Państwowe

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo