Ataki na dziennikarzy Telewizji Polskiej. Coraz częstsze i brutalniejsze. WIDEO

Od dłuższego czasu politycy totalnej opozycji i wspierający ich członkowie organizacji takich jak KOD i Obywatele RP atakują dziennikarzy TVP. Nie przebierają przy tym w słowach.

twitter.com/printscreen/TVP Info
Od dłuższego czasu politycy totalnej opozycji i wspierający ich członkowie organizacji takich jak KOD i Obywatele RP atakują dziennikarzy TVP. Nie przebierają przy tym w słowach. Te same osoby w grudniu ubiegłego roku blokowały Sejm pod przykrywką walki o wolne media. O tym jak ta walka wygląda pisaliśmy nie raz. Coraz częstsze ataki na reporterów Telewizji Polskiej przybierają na sile. Stają się coraz bardziej szokujące, brutalne i wulgarne.

W grudniu zeszłego roku, kiedy politycy Nowoczesnej I PO zablokowali sejmową mównicę, trzymając w rękach kartki z napisem #wolnemedia, pisaliśmy o atakach wspierającego opozycję KODu, na reporterów TVP Info.

Już od wczorajszego wieczora atakowani są reporterzy TVP Info chcący relacjonować wydarzenia. Jeszcze w piątek krzykacze z KOD-u ograniczali się "tylko" do przeszkadzania w pracy- pisaliśmy.


Z dnia na dzień sytuacja stawała się coraz gorsza, a protestujący coraz bardziej agresywni. Poza przeszkadzaniem dziennikarzom w pracy zaczęli posuwać się do ataków fizycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ale obłuda! Napaść na reporterów TVP Info przez "wojowników" o wolne media WIDEO

Stojący za plecami opozycji członkowie KODu i Obywatele RP mają z kogo brać przykład. Nieco wcześniej posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus zaczepiła w gmachu parlamentu dziennikarkę „Wiadomości” TVP i nalegała, żeby nagrała z nią tzw. setkę. Dlaczego? Ponieważ poseł nie podobają się materiały przez nią przygotowywane. Kiedy redaktor Ewa Bugała odmawia, Scheuring-Wielgus biegnie za nią i pokrzykuje: „Wstydzi się pani?”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Scheuring-Wielgus napada na dziennikarkę w Sejmie. Pierwszy taki przypadek – WIDEO

Również Sławomir Nitras dał popis swojej wulgarności. Poseł PO wpadł w furię, gdy niewygodne pytania zaczął mu zadawać na sejmowym korytarzu reporter TVP Info. Nitras zaczął wyzywać dziennikarza od „gówniarzy”, a gdy usłyszał pytanie o spotkania z oficerem WSI, opisane przez Grzegorza Wierzchołowskiego na łamach „Gazety Polskiej”, trzasnął drzwiami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nitras ucieka przed dziennikarzem TVP. Po pytaniu o spotkania z oficerem WSI trzaska drzwiami. WIDEO

Podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca tego roku, nielegalni kontrmanifestanci spod znaku Obywateli RP i KOD po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Zaatakowali wykonującego swoje dziennikarskie obowiązki Michała Rachonia - znanego z anteny TVP Info i tekstów pisanych do "Gazety Polskiej".

CZYTAJ WIĘCEJ: Brutalny atak na dziennikarza "GP" i TVP Info Michała Rachonia

Wczoraj z kolei agresywnym zachowaniem popisał się poseł PO Tomasz Lenz. Polityk oburzony pytaniami reportera TVP Info zaczął wykrzykiwać, że dziennikarz „skończy jak Urban”.

Poseł PO na spotkaniu z dziennikarzami wspominał, że przed miesiącem na marszu, w którym brali udział posłowie opozycji było rzekomo 100 tys. osób. Polityk zarzucił TVP Info kłamstwo i manipulację w tej sprawie. Na te słowa zareagował dziennikarz tej stacji. - pisaliśmy na łamach Niezalezna.pl


CZYTAJ WIĘCEJ: Poseł PO zwyzywał dziennikarzy TVP: „Skończy pan jak Urban. Rachoń skończy jak Urban. Wszyscy skończycie, jak Urban”

Sytuacje, w których dziennikarze TVP byli atakowani przez posłów totalnej opozycji i organizacji Obywatele RP i KOD przypomniało dziś TVP Info.

 

Źródło: TVP Info,twitter.com,niezalezna.pl

#dziennikarze #TVP #opozycja #KOD #Obywatele RP

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo