Słowa, które Donald Trump skierował do Brigitte Macron, szybko obiegły światowe media. Trudno orzec, czy prezydent USA mówiąc o formie francuskiej pierwszej damy zaliczył wpadkę, czy była to świadoma uszczypliwość. 

Donald Trump przyleciał w czwartek rano do Paryża, aby rozmawiać z Emmanuelem Macronem na temat walki z terroryzmem oraz konfliktu syryjskiego. Natomiast dziś prezydent USA weźmie udział w obchodach Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. 

Jednak w czasie wczorajszego spotkania obu par prezydenckich doszło do zdarzenia, które bardziej niż rozmowy przykuło uwagę mediów. Chodzi o kilka słów Donalda Trumpa podczas przywitania z Brigitte Macron. Prezydent USA powiedział do niej: „Jest pani w takiej dobrej formie, naprawdę”. Następnie zwrócił się do prezydenta Francji: „Ona jest naprawdę w dobrej formie fizycznej. Piękna”. 

Pewnie nie byłoby w tej wypowiedzi nic wartego uwagi, gdyby nie wiek Brigitte Macron. 

Jak podawały media, Macronowie mają największą różnicę wieku w porównaniu do jakiejkolwiek pierwszej pary Piątej Republiki. Macron po raz pierwszy spotkał swoją żonę, Brigitte Trogneux, kiedy był 15-letnim uczniem. Ich znajomość rozwinęła się bliżej, kiedy pracowali razem, aby napisać sztukę. Para w 2007 roku wzięła ślub. Macron miał wtedy prawie 30 lat, a jego wybranka 54 lata.

Czy zatem Donald Trump postanowił specjalnie wbić szpileczkę Macronom, czy po prostu była to niezręczność ze strony prezydenta USA?