Obywatele RP wtargnęli na teren sejmu! To WIDEO pokazuje, do czego są zdolni

Dziś rano przed sejmem ustawiono barierki zabezpieczające i pozostaną tam do końca posiedzenia. Wniosek o to do policji skierowano po czwartkowym wtargnięciu grupy osób na teren sejmu.

twitter.com/print screen
Dziś rano przed sejmem ustawiono barierki zabezpieczające i pozostaną tam do końca posiedzenia. Wniosek o to do policji skierowano po czwartkowym wtargnięciu grupy osób na teren sejmu. Grupa kilkudziesięciu osób – na ich czele stał Paweł Kasprzak z tzw. Obywateli RP – próbowała zablokować wjazd na teren parlamentu. Zadymiarze wykrzykiwali „konstytucja”. Kręcili się wśród nich posłowie PO i Nowoczesnej, m.in. Bogdan Klich oraz Joanna Scheuring-Wielgus. 

W czwartek wieczorem grupa około 20-30 osób wtargnęła na teren kompleksu sejmowego. To kolejne w ostatnim czasie poważne naruszenie przepisów porządkowych, co skutkowało interwencją Straży Marszałkowskiej i policji” – poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Dodał, że „z przyczyn organizacyjnych i bezpieczeństwa, z racji ponownych niebezpiecznych zachowań części protestujących, Kancelaria Sejmu zdecydowała się zwrócić z wnioskiem do Komendy Stołecznej Policji o ustawienie dodatkowego opłotkowania od strony ul. Wiejskiej. Barierki zostały ustawione w piątek rano i pozostaną tam najpewniej do zakończenia 46. posiedzenia sejmu”.

W czwartek wieczorem obradowała senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, która zajmowała się dwoma nowelizacjami: o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych. Na posiedzeniu obecni byli też przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji oraz Obywateli RP, zaproszeni przez senatorów Platformy Obywatelskiej. Wieczorem przedstawiciele KOD-u relacjonowali w mediach społecznościowych, że niektórzy z nich zostali niewpuszczeni lub nawet wyniesieni z terenu sejmu przez Straż Marszałkowską.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Obywatele RP i przedstawiciele KOD-u zapowiedzieli, że sięgają „po metody nieposłuszeństwa obywatelskiego”, bo nie godzą się na procedowanie w takim tempie ważnych ustaw, które „zmieniają ustrój państwa”. – Będziemy na ulicach i będziemy protestować – zapowiadali.

W piątek przy ul. Wiejskiej znów zebrała się grupa osób związanych z tzw. Obywatelami RP; ulica jest oddzielona od sejmu barierkami, wzdłuż nich stoją co kilka metrów policjanci.

Kolejne pikiety przed sejmem za powiadane są m.in. na niedzielę.

 

Źródło: PAP,niezalezna.pl

#sejm #Obywatele RP #Straż Marszałkowska

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo