Szef MSWiA: Posłowie od Petru wywierali presję na Straż Graniczną

  

– Politycy Nowoczesnej (...) w mojej ocenie wywierali presję na polską Straż Graniczną, żeby otworzyć polską granicę (...) na przemyt ludzi – powiedział szef MSWiA. Jak dodał Mariusz Błaszczak, posłowie z partii Ryszarda Petru „są albo tak nierozumni (…), albo ulegają poprzez swoją nieświadomość presji ze strony grup przestępczych”.

Posłowie Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus, Monika Rosa i Jerzy Meysztowicz wizytowali kolejowe przejście graniczne z Białorusią w Terespolu. Powodem ich wizyty – jak opowiadali – były raporty organizacji pozarządowych, opisujące kłopoty czeczeńskich uchodźców, którym w Terespolu odmawia się wjazdu do Polski.

Politycy Nowoczesnej (...) w mojej ocenie wywierali presję na polską Straż Graniczną, żeby otworzyć polską granicę (...) na przemyt ludzi z Azji, bo to nie tylko obywatele rosyjscy narodowości czeczeńskiej, ale także Afgańczycy, Pakistańczycy, oni wszyscy bardzo by chcieli przez Polskę dotrzeć na zachód Europy 

– powiedział w czasie konferencji prasowej Błaszczak.

Politycy Nowoczesnej są albo tak nierozumni, że chcieliby przenieść na grunt Polski kryzys, jaki jest we Francji, Belgi, Niemczech, albo ulegają poprzez swoją nieświadomość presji ze strony grup przestępczych, które przecież zarabiają olbrzymie, gigantyczne pieniądze właśnie na przemycie ludzi 

– dodał.

Posłowie Nowoczesnej spotkali się z funkcjonariuszami SG, obserwowali wypełnianie procedur związanych z cudzoziemcami, którzy starają się o wjazd do Polski i uzyskanie statusu uchodźcy.

Jak obwieściła Scheuring-Wielgus, posłowie Nowoczesnej planują kolejną podróż – pociągiem z Brześcia (Białoruś) do Terespola, którym przyjeżdżają licznie czeczeńscy imigranci. Dodała, że posłowie będą zbierać kolejne informacje i analizować sytuację. 

Rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki poinformował, że w 2016 r. na drogowym i kolejowym przejściu granicznym w Terespolu funkcjonariusze SG przyjęli wnioski o ochronę międzynarodową od 8315 osób. Natomiast nie zezwolono na wjazd około 85 tys. podróżnym, którzy nie spełnili warunków uprawniających ich do przekroczenia granicy państwa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Stan premiera Johnsona bez zmian

/ pixabay.com

  

- Nie ma zmian w stanie Borisa Johnsona - poinformowały dwa źródła bliskie premierowi Wielkiej Brytanii, na które powołuje się Reuters. Po pogorszeniu się objawów zakażenia koronawirusem Johnson został w poniedziałek wieczorem objęty intensywną opieką medyczną.

Johnson otrzymał wczoraj tlen i zabrano go na oddział intensywnej terapii w szpitalu w centrum Londynu, co według Downing Street było środkiem zapobiegawczym po pogorszeniu się jego stanu

- informuje Reuters.

Obowiązki Johnsona przejął minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

27 marca brytyjski premier poinformował na Twitterze, że testy wykazały u niego obecność koronawirusa, ale zapewnił, że są one łagodne, zatem przez tydzień będzie się izolował w domu i stamtąd kierował rządem. W miniony piątek napisał, że choć zalecane siedem dni minęło, pozostanie w izolacji, bo niektóre objawy jeszcze nie ustąpiły. W niedzielę wieczorem Johnson trafił do szpitala, ale jak zapewniali jego rzecznicy, celem były rutynowe badania. Jeszcze w poniedziałek koło południa Johnson napisał na Twitterze, że czuje się dobrze i cały czas kieruje rządem.

Sytuacja niespodziewanie zmieniła się tego dnia wieczorem. Downing Street poinformowało, że szef rządu trafił na oddział intensywnej terapii. Nie podano jednak szczegółów na temat jego stanu zdrowia.

Pałac Buckingham oświadczył, że królowa Elżbieta II jest informowana o stanie zdrowia Johnsona.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts