W ostatnich dniach odbyły się w Kosowie kolejne wspólne ćwiczenia z funkcjonariuszami Polskiego Kontyngentu Policyjnego (EULEX) w Mitrovicy - podaje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Tematem zajęć było forsowanie przeszkód technicznych za pomocą strzelby gładkolufowej typu mossberg 500a z użyciem dwóch rodzajów amunicji do tego przeznaczonej. Po przedstawieniu zasad bezpieczeństwa funkcjonariusz policji omówił przygotowanie broni i amunicji, indywidualnej ochrony balistycznej operatora, ustawienie, poruszanie się i taktykę działania w zespole bojowym operatorów torujących tzw. "cikich", taktykę użycia strzelby gładkolufowej ze wskazaniem newralgicznych punktów pokonywanych przeszkodach. Następnie powyższą wiedzę zweryfikowano w części praktycznej, przeprowadzając strzelanie do wskazanych celów - informuje oficjalny portal DO RSZ.

Drugim tematem zajęć było "pokonywanie przeszkód technicznych", jakimi są powierzchnie przeszklone, za pomocą hooligana, łomu i młota, a także z wykorzystaniem drabinki szturmowej. 

Na zakończenie ćwiczenia operator podziękował za wspaniałą atmosferę im towarzyszącą i podsumował przedsięwzięcie słowami: „Jestem pod ogromnym, pozytywnym wrażeniem tego jak sprawnie i profesjonalnie biorący udział w zajęciach wykorzystali nabyta wiedzę" - czytamy na portalu DO RSZ.