Estonia zamawia karabiny

  

Estońskim Centrum Inwestycji Obronnych (ECDI) poinformowało o rozpisaniu kontraktu na nową małokalibrową broń automatyczną wraz ze sprzętem dodatkowym dla I i II Brygady Piechoty wojsk lądowych Estonii.
 
Według oferty Estońskie Siły Zbrojne planują podpisanie pięcioletniej ramowej umowy na produkcję oraz dostarczenie nowych karabinów maszynowych o kal. 5.56 mm i 7.62 mm w liczbie jedenastu tysięcy sztuk wraz z dodatkowym sprzętem za kwotę 75 milionów euro. Broń ta ma zastąpić obecnie wykorzystywane przez I i II Brygadę Piechoty Wojsk Obronnych Estonii karabiny maszynowe produkcji izraelskiej Galil oraz szwedzkie karabiny Ak4 stworzone w oparciu o konstrukcję G3. ECDI zakłada zakup pomiędzy 2018 a 2021 11 tysięcy sztuk broni. Umowa przewiduje opcję zakupienia dodatkowych 7 tysięcy karabinków maszynowych do roku 2024. Część z uzbrojenia trafić ma dodatkowo do policji, straży granicznej. Estońskie Siły Zbrojne składają się z Estońskich Sił Obronnych liczących 6 400 wojskowych zawodowych oraz Estońskiej Ligi Obrony będącą ochotniczą formacją zbrojną obrony terytorialnej, w której służy 15 800 żołnierzy,. Rezerwy ludzkie Estonii pozwalają jej dodatkowo wystawić ponad 270 tysięcy wojskowych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podziękowania od Bodnara, a na nich... logo „Konstytucja”. Wdzięczność czy polityka?

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska; twitter.com

  

Spotkanie adwokatów w biurze Adama Bodnara, specjalne podziękowania, a na nich... symbol "Konstytucja" wykorzystywany często do podgrzewania sporu politycznego. Tak wyglądały uroczystości z okazji Dnia Praw Człowieka u Rzecznika Praw Obywatelskich. W mediach społecznościowych zapanowało oburzenie. -„Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu” - brzmi jeden z wpisów.

Z okazji Dnia Praw Człowieka w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich zostało zorganizowane spotkanie adwokatów, na którym wręczano specjalne podziękowania:

"Podziękowanie rzecznika praw obywatelskich dla adwokata/adwokatki (tu pada imię i nazwisko) za konsekwentne zaangażowanie i wspieranie obywateli w działaniach na rzecz ochrony praw człowieka"

- napisano w treści. Wyróżnienie jest podpisane przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Na Twitterze pochwaliły się nim dwie osoby.

Nie byłoby nic dziwnego w tym podziękowaniu, gdyby nie logo, jakie zostało na nim zamieszczone. To... "Konstytucja", wykorzystywana często przez polityków opozycji. Były prezydent Lech Wałęsa ten wzór ma nawet na każdej noszonej przez siebie koszulce. Symbol graficzny (nie samo słowo) postrzegany jest jednoznacznie, jako kojarzący się z polityką. Podziękowanie od Bodnara, którym chwalono się w sieci, wywołało falę oburzenia. Nic dziwnego, że zaczęły się pojawiać głosy takie jak ten:

- Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl