Ostre starcie w Sejmie. Gajewska kontra Macierewicz. Kłamstwa posłanki PO zgłoszone do komisji etyki. WIDEO

Sejm uchwalił wczoraj nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Są

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Sejm uchwalił wczoraj nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Ich następców wybrałby Sejm - obecnie robią to środowiska sędziowskie. Doszło do burzliwej wymiany zdań. Kinga Gajewska z Platformy Obywatelskiej przekonywała, że posłowie będą wybierać sobie sędziów do swoich spraw. Zaatakowała Antoniego Macierewicza i Patryka Jakiego. Zareagował szef MON, nazywając jej słowa kłamstwami. Zgłosił wystąpienie poseł  po do komisji etyki.

Za przyjęciem noweli - przygotowanej przez resort sprawiedliwości - opowiedziało się 227 posłów; pięciu było przeciw. Obrady próbowała zbojkotować opozycja. Teraz nowela trafi do Senatu.

Podczas głosowania nad zmianami w ustawie o ustroju sądów powszechnych pytania zgłosiła Kinga Gajewska. Okazało się to atakiem na posłów PiS.

Ministrowie i posłowie będą mogli sobie wybrać sędziów – mówiła z mównicy Gajewska.

Powoływać sędziów - nie tylko sędziów, bo prezesów, wiceprezesów, sędziów wizytatorów, przewodniczących wydziałów - będzie mógł pan minister sprawiedliwości. I przypomnę taką sytuację (...), kiedy panu ministrowi (Patrykowi) Jakiemu, nie podobała mu się decyzja pani sędzi, więc stwierdził, że zagrozi jej dyscyplinarką. I takie rzeczy będą miały miejsce teraz zawsze, bo jeżeli nie będzie mu się podobała decyzja sędziego, to teraz będzie mógł sobie zmienić sędziego, który będzie orzekał w jego sprawie. Jeżeli jakikolwiek z posłów, z ministrów, przejedzie inny samochód, tak jak pana Sebastiana, tak jak pan minister Macierewicz przejeżdżał ludzi, to również będą mogli sobie wybrać sędziego, (...) dlatego to jest bardzo niebezpieczne

 - powiedziała posłanka.

W reakcji na te słowa głos zabrał szef MON.

Panie marszałku, wysoka izbo. Uprzejmie proszę o zgłoszenie z urzędu do komisji etyki wystąpienia pani poseł. Dziękuję bardzo za kłamstwa cyniczne

 - powiedział Macierewicz.

Zobacz wideo:

 

 


Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Antoni Macierewicz #PO #manipulacja #Kinga Gajewska #KRS

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo