Węgry gościem honorowym polskiego festiwalu Pannonica

Węgry będą gościem honorowym odbywającego się w tym roku po raz piąty festiwalu folkowego Pannonica w Barcicach koło Starego Sącza – powiedział dyrektor festiwalu Wojciech Knapik na spotkaniu

mat.pras.
Węgry będą gościem honorowym odbywającego się w tym roku po raz piąty festiwalu folkowego Pannonica w Barcicach koło Starego Sącza – powiedział dyrektor festiwalu Wojciech Knapik na spotkaniu w Instytucie Polskim w Budapeszcie.

Pannonica Folk Festival, z założenia poświęcony muzyce węgierskiej, cygańskiej i bałkańskiej, będzie w tym roku gościć na koncertach trzy zespoły z Węgier: Buda Folk Band, Kerekes oraz – jak podkreślił Knapik, na specjalne życzenie publiczności – Soendoergoe, którego występ w 2013 r. cieszył się na festiwalu ogromną popularnością.

Przez trzy dni – od 31 sierpnia do 2 września – w Barcicach pod Starym Sączem, niedaleko granicy ze Słowacją, wystąpi w sumie 12 zespołów m.in. z Rumunii, Serbii czy Bułgarii. Polskę reprezentować będą Kapela ze Wsi Warszawa, Vołosi i Kapela Maliszów. Na zakończenie odbędą się warsztaty tańca z muzyką wykonywaną na żywo przez jeszcze jeden węgierski zespół - Zoord.

Tegoroczny festiwal, dzięki współpracy z Instytutem im. Balassiego w Warszawie, z okazji obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce zostanie wzbogacony także o pozamuzyczne wątki węgierskie. W "węgierskiej wiosce" będzie można skosztować przysmaków węgierskiej kuchni i węgierskiego wina, a węgierscy rzemieślnicy podzielą się sekretami swego fachu. Będą występy węgierskich artystów ulicznych, zajęcia dla dzieci z udziałem węgierskich animatorów kultury, nocne pokazy węgierskich filmów pod gołym niebem, a nawet warsztaty czytania literatury węgierskiej w polskich tłumaczeniach.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#Węgry #Festiwal #folk #barcice #pannonica

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo