Posłowie PO zawieszeni w prawach członków

Władze klubu Platformy Obywatelskiej zawiesiły do końca września w prawach członków klubu Artura Dunina i Tomasza Głogowskiego - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Władze klubu Platformy Obywatelskiej zawiesiły do końca września w prawach członków klubu Artura Dunina i Tomasza Głogowskiego - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. Obaj posłowie wzięli udział w głosowaniu ws noweli ustawy o KRS, podczas gdy pozostali parlamentarzyści Platformy nie uczestniczyli w nim.

„Kolegium KPPO zawiesiło w prawach członków posłów A.Dunina i T.Głogowskiego na okres do 30.09. Ich błąd nie miał wpływu na wynik głosowania” - napisał w środę wieczorem na Twitterze rzecznik Platformy Jan Grabiec.

Podkreślił on, że dwaj posłowie nie wykazali się dostateczną czujnością.

Przez nieuwagę w trakcie głosowania dopiero wyjęli karty do głosowania, co było sprzeczne z decyzją klubu w związku z tym zostali ukarani

- powiedział Grabiec.

Dodał, że posłowie tłumaczyli swoje zachowanie nieuwagą i tym, że zgłosili to od razu marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu.

Ale widocznie nie jest to korzystne dla wizerunku klubu w związku z tym kara została już nałożona

- powiedział rzecznik PO.

Poseł Głogowski powiedział, że przyjmuje decyzję o zawieszeniu w prawach ze „zrozumieniem i smutkiem”.

Większość posłów klubów opozycyjnych obecnych na sali sejmowej - w tym 134 posłów PO - nie wzięła udział w głosowaniu nad nowelizacją ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami i wybór ich następców przez Sejm.

W głosowaniu uczestniczyło w sumie 232 posłów, czyli niewiele powyżej dopuszczalnego kworum. Ustawa została uchwalona głosami posłów PiS, za opowiedzieli się też posłowie kół Republikanie i WiS.

 Źródło: niezalezna.pl,PAP

 

#posłowie PO #posłowie #Sejm

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo