Dzisiaj w Gdańsku z inicjatywy wojewody pomorskiego zainaugurowana została druga edycja akcji skierowanej do najmłodszych „Dzień wakacji w mieście”. Kilkaset dzieci z województwa pomorskiego odwiedzi Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, spotka się w Wojewodą w jego gabinecie, odwiedzi Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz zwiedzi wyjątkowe zakątki stolicy Pomorza.

- Mam nadzieję, że będziecie dziś się świetnie bawić i że spodobają się Wam atrakcje, które dla Was przygotowaliśmy – powiedział Wojewoda witając gości.

Trzydzieścioro sześcioro dzieci z Mierzeszyna (gmina Trąbki Wielkie) wraz z opiekunami odwiedziły dziś Urząd Wojewódzki, spotkały się w Wojewodą w jego gabinecie, zwiedziły Centrum Zarządzania Kryzysowego. Po wizycie w Urzędzie dzieci przespacerowały się po Gdańsku, zwiedziły Bazylikę Mariacką i Muzeum II Wojny Światowej, a następnie przepłynęły statkiem na Westerplatte i zwiedziły Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej.

- To świetna inicjatywa. Bardzo się cieszymy, że dzieci z Mierzeszyna mogą spędzić tak ciekawy dzień w Gdańsku. Dziękujemy w imieniu własnym i uczniów – mówili opiekunowie.

Zapraszamy na relację wideo ze spotkania wojewody z uczniami,  "Jak to jest być wojewodą? Jak długo Pan pracuje? Jak Pan się czuje na tym stanowisku?" - to tylko kilka pytań, jakie dzieci zadały wojewodzie Dariuszowi Drelichowi.