Poseł PO szukał zaczepki. Tak zareagowali na to Ryszard Terlecki i Mariusz Błaszczak. WIDEO

Dziś w Sejmie, pod koniec głosowań nad poprawkami w sprawie ustawy o ustroju sądów powszechnych doszło do incydentu.

TVP Parlament/printscreen
Dziś w Sejmie, pod koniec głosowań nad poprawkami w sprawie ustawy o ustroju sądów powszechnych doszło do incydentu. Poseł PO Michał Szczerba chciał wręczyć poradnik dla polityków prezesowi PiS. Co z tego wynikło? „Życzyłbym sobie mieć takich przyjaciół, jakich ma Jarosław Kaczyński” - skomentował jeden z internautów.

Poseł PO Michał Szczerba (ten sam, który błyszczał podczas awantur tzw. ciamajdanu w grudniu ubiegłego roku) postanowił dziś włączyć się do dyskusji i odnieść się do zapisu w projekcie ustawy o sześciu miesiącach vacatio legis. Powiedział, że „jest to potrzebne panu prezesowi, by pan prezes zastanowił się, czy chce rzeczywiście wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej”.

- Bo tak naprawdę w tej chwili mamy do czynienia z końcem trójpodziału władzy. To jest głosowanie nad tym, czy Polska będzie demokratyczna, czy będzie państwem prawa i czy będzie nadal tak, że w 2017 r. będą wydawane i tłumaczone z języka angielskiego poradniki dla polskich posłów „Rządy Prawa - poradnik dla polityków” (The Raoul Wallenberg Institute) - mówił poseł PO. Pokazał też jeden z egzemplarzy i dodał:

To jest poradnik dla pana, panie prezesie.

Następnie podszedł do ławy poselskiej i położył broszurę przed liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Poradnik zsunął się na podłogę. Szczerba ponownie podszedł do ławy poselskiej, podniósł broszurę i próbował wręczyć go liderowi PiS. Uniemożliwili mu to wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i minister Mariusz Błaszczak.

Materiał wideo jest szeroko komentowany na Twitterze.


 Źródło: niezalezna.pl,PAP,twitter.com

 

#Sejm #Michał Szczerba

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo