Poseł PO szukał zaczepki. Tak zareagowali na to Ryszard Terlecki i Mariusz Błaszczak. WIDEO

  

Dziś w Sejmie, pod koniec głosowań nad poprawkami w sprawie ustawy o ustroju sądów powszechnych doszło do incydentu. Poseł PO Michał Szczerba chciał wręczyć poradnik dla polityków prezesowi PiS. Co z tego wynikło? „Życzyłbym sobie mieć takich przyjaciół, jakich ma Jarosław Kaczyński” - skomentował jeden z internautów.

Poseł PO Michał Szczerba (ten sam, który błyszczał podczas awantur tzw. ciamajdanu w grudniu ubiegłego roku) postanowił dziś włączyć się do dyskusji i odnieść się do zapisu w projekcie ustawy o sześciu miesiącach vacatio legis. Powiedział, że „jest to potrzebne panu prezesowi, by pan prezes zastanowił się, czy chce rzeczywiście wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej”.

- Bo tak naprawdę w tej chwili mamy do czynienia z końcem trójpodziału władzy. To jest głosowanie nad tym, czy Polska będzie demokratyczna, czy będzie państwem prawa i czy będzie nadal tak, że w 2017 r. będą wydawane i tłumaczone z języka angielskiego poradniki dla polskich posłów „Rządy Prawa - poradnik dla polityków” (The Raoul Wallenberg Institute) - mówił poseł PO. Pokazał też jeden z egzemplarzy i dodał:

To jest poradnik dla pana, panie prezesie.

Następnie podszedł do ławy poselskiej i położył broszurę przed liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Poradnik zsunął się na podłogę. Szczerba ponownie podszedł do ławy poselskiej, podniósł broszurę i próbował wręczyć go liderowi PiS. Uniemożliwili mu to wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i minister Mariusz Błaszczak.

Materiał wideo jest szeroko komentowany na Twitterze.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP,twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Watykan ma nowego rzecznika

/ fot. Aleteia Image Department/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

- Matteo Bruni został mianowany przez papieża Franciszka nowym dyrektorem biura prasowego Watykanu - napisano w oficjalnym komunikacie. Na stanowisku rzecznika zastąpi Alessandro Gisottiego, który pełnił tymczasowo te obowiązki od końca 2018 roku.

Nowy rzecznik Watykanu to dotychczasowy pracownik biura prasowego, odpowiadający za kwestie logistyczne w czasie oficjalnych audiencji papieża, a także jego zagranicznych podróży.

Podczas pielgrzymek Bruni opiekował się zawsze grupą kilkudziesięciu dziennikarzy z całego świata towarzyszących papieżowi w samolocie.

Serię zmian w biurze prasowym Watykanu zapoczątkowało odejście w ostatnim dniu zeszłego roku rzecznika Grega Burke'a. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl