Wjechał autem za rogatki. WIDEO

Bardzo niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego w Wyszkowie.

policja.pl
Bardzo niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego w Wyszkowie. Kierowca forda zlekceważył sygnały ostrzegawcze i został uwięziony pomiędzy opuszczonymi szlabanami na przejeździe kolejowym. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi. Nagranie udostępniła policja.

W minioną niedzielę na przejeździe kolejowym przy ul. Pułtuskiej w Wyszkowie (woj. mazowieckie) doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. 77-letni kierowca forda zbliżając się do przejazdu kolejowo-drogowego zlekceważył ostrzegające czerwone światła i sygnały dźwiękowe i ruszył do przodu. W tym czasie automatycznie zamknęły się rogatki i samochód został uwięziony między szlabanami.

O zdarzeniu poinformował policję dyżurny PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Wyszkowie. Na nagraniu widać, jak chwilę później obok forda przejeżdża pociąg towarowy. Na szczęście to nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy nie zakończyło się tragedią.


Kierowca za naruszenie zakazu wjeżdżania na przejazd w trakcie nadawanych sygnałów został ukarany przez policjantów 300-złotowym mandatem i 4 punktami karnymi.

Wjazd na przejazd kolejowo-drogowy po przejechaniu pociągu jest możliwy dopiero po całkowitym wyłączeniu sygnalizacji i pełnym otwarciu rogatek - przypomina policja.

 Źródło: policja.pl

 

#pociąg #policja #Wyszków

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo