Znów napisali o „polskim obozie śmierci”

Polskiej ambasadzie w Belgii udało się przeprowadzić skuteczną interwencję, by dziennik „Le Soir” zmienił fałszywe określenie „polski obóz” odnoszące się do Auschwitz Birkenau na „nazistowski

auschwitz.org
Polskiej ambasadzie w Belgii udało się przeprowadzić skuteczną interwencję, by dziennik „Le Soir” zmienił fałszywe określenie „polski obóz” odnoszące się do Auschwitz Birkenau na „nazistowski obóz”.

Artykuł z nieprawdziwym stwierdzeniem został opublikowany 30 czerwca. Dotyczył on Simone Veil - byłej szefowej Parlamentu Europejskiego, francuskiej polityk, która była więźniarką Auschwitz.

Jak poinformowały służby prasowe placówki dyplomatycznej, po kilkukrotnych interwencjach ambasadora Polski w Belgii Artura Orzechowskiego w redakcji francuskojęzycznego dziennika określenie zostało zastąpione. W środę na stronie internetowej „Le Soir” jest już określenie "camp nazi", czyli obóz nazistowski.

Polskie placówki dyplomatyczno-konsularne śledzą przypadki pojawiania się w zagranicznych mediach słów o „polskich obozach zagłady”. W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku przeprowadzono ponad 40 interwencji.

 Źródło: niezalezna.pl,PAP

 

#Le Soir #Auschwitz

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo