Wyblakła marka Zachodu

  

Jestem z pokolenia, dla którego słowa „Zachód” i „Europa” oznaczały lepszy świat. Nietrudno to zrozumieć, biorąc pod uwagę fakt, że lata 80. były okresem dobrobytu i potęgi zachodniego świata, podczas gdy Polska i cały nasz region grzęzły w bylejakości i niestabilności.

Dziś wskaźniki gospodarcze wciąż pokazują dużą różnicę między wschodem a zachodem Europy, ale wskaźniki to jedno, a życie to drugie. Kiedyś np. symbolem porządku i bezpieczeństwa byli Skandynawowie, dziś to Polskę wskazuje się jako najbezpieczniejszą w Europie. W ostatnich dniach doszło do zamieszek w Hamburgu, wcześniej w Paryżu czy Londynie. Z pewnością w przeszłości Polacy mocno idealizowali Zachód, dziś jednak natężenie złych wiadomości z „lepszej Europy” jest większe niż kiedykolwiek. Zachód ma wielki problem i to nie tylko z wizerunkiem. Przestaje być pozytywnym punktem odniesienia.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts