Ponad 2,80 mln euro na polsko-niemiecką sieć teatralną

Ponad 2,80 mln euro dofinansowania unijnego otrzymał projekt budowy polsko-niemieckiej sieci teatralnej – poinformowała w środę Opera na Zamku w Szczecinie.

mat.pras.
Ponad 2,80 mln euro dofinansowania unijnego otrzymał projekt budowy polsko-niemieckiej sieci teatralnej – poinformowała w środę Opera na Zamku w Szczecinie. Fundusze zostaną przeznaczone m.in. na wspólne produkcje teatralne i tłumaczenie napisów pojawiających się na wyświetlaczach podczas spektakli.

Obok szczecińskiej opery w projekcie „Polsko-niemiecka sieć teatralna (theater-pom.net)” wezmą udział dwa niemieckie teatry - Uckermarkische Buhnen ze Schwedt oraz Theater Vorpommern w Greifswaldzie. Jego realizacja przewidziana jest na najbliższe 3 lata.
 

Głównym celem naszego projektu jest powiększenie dostępności do teatru po obu stronach Odry poprzez ograniczenie barier, przede wszystkim językowych


- powiedziała PAP Agnieszka Piszczałka ze szczecińskiej opery.

Rezultatem projektu będzie stworzenie trwałej sieci współpracy oferującej transgraniczne, wielojęzyczne i zsynchronizowane oferty kulturalne pod jedną wspólną marką


- zaznaczyła.

Transgraniczne przedsięwzięcie teatralne powstanie w ramach Programu Współpracy Interreg 5A Meklemburgia – Pomorze Przednie, Brandenburgia, Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego(EFRR).

Opera na Zamku do tej pory zrealizowała dwie koprodukcje z Theater Vorpommern w Greifswaldzie. Były to dwie opery autorstwa Ryszarda Wagnera: „Lohengrin" wystawiona w 2013 r. oraz „Tannhauser" w 2016 r. 

 Źródło: niezalezna.pl,PAP

 

#Theater Vorpommern #Szczecin #opera na zamku

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo