Antoni Macierewicz o ruchu Obywatele RP: Wałęsa jest ich idolem – zdrada jest ich imieniem

Niezwykle mocnych słów użył minister Antoni Macierewicz w odniesieniu do zachowania przedstawicielu ruchu Obywatele RP, którzy biorąc udział w nielegalnym zgromadzeniu, próbowali zakłócić prze

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Niezwykle mocnych słów użył minister Antoni Macierewicz w odniesieniu do zachowania przedstawicielu ruchu Obywatele RP, którzy biorąc udział w nielegalnym zgromadzeniu, próbowali zakłócić przebieg miesięcznicy smoleńskiej. „Tłum skandował „Wałęsa, Wałęsa”, czyli nazwisko jednego z najniebezpieczniejszych agentów. Wałęsa jest ich idolem – zdrada jest ich imieniem” - mówił Antoni Macierewicz na antenie TVP Info.

Prowadzący rozmowę na antenie TVP Info Michał Rachoń zwrócił uwagę, że uczestnicy kontrmanifestacji łamanie wolności, nazywają walką o wolność, a blokowanie wolności zgromadzeń uznają za walkę o wolność zgromadzeń. Odnosząc się do próby zakłócenia przebiegu miesięcznicy smoleńskiej i nielegalnej demonstracji Obywateli RP minister Antoni Macierewicz użył bardzo mocnych słów.

- Większość z nich, to są ludzie, którzy mieli komunistyczne, lewackie korzenie. To nie powinno budzić zdziwienia, że oni wrócili po prostu do źródeł. Ale tam było jeszcze jedno zjawisko. Grupa ludzi, których oni reprezentowali skandowała: „Wałęsa! Wałęsa!” - czyli nazwisko jednego z najgroźniejszych i najbardziej szkodliwych agentów bezpieki. Jest ich idolem, symbolem, hasłem wywoławczym. Oni sami się w ten sposób najlepiej zdefiniowali. Zdrada jest ich imieniem – mówił minister Macierewicz.Szef MON zwrócił uwagę, że jedynie referuje to, co można było zobaczyć na własne oczy, że uczestnicy akcji ruchu Obywatele RP sami przyjęli swoją symbolikę i jasno się określili.

- Przyjęcie imienia Wałęsy, jednego z najszkodliwszych i najpodlejszych zdrajców w ostatnich dziesięcioleciach wielkiego ruchu wyzwoleńczo-pracowniczego „Solidarność”, przyjęcie jako swój symbol, jako swoje hasło, jest samookreśleniem najbardziej głębokim i najlepiej charakteryzującym tych ludzi, a to nazwisko jest symbolem zdrady – mówił Antoni Macierewicz.

 

Źródło: niezalezna.pl,TVP Info

#Antoni Macierewicz #Obywatele RP #Lech Wałęsa

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo