Rachoń o zachowaniu Obywateli RP: W demokracji można zadawać pytania. Nie rozumiem skąd te nerwy

Na antenie TVP Info Michał Rachoń relacjonował przebieg wczorajszego incydentu z udziałem uczestników demonstracji Obywateli RP.

Telewizja Republika
Na antenie TVP Info Michał Rachoń relacjonował przebieg wczorajszego incydentu z udziałem uczestników demonstracji Obywateli RP. Jak już informowaliśmy, podczas miesięcznicy smoleńskiej nielegalni kontrmanifestanci zaatakowali wykonującego swoje dziennikarskie obowiązki Michała Rachonia - znanego z anteny TVP Info i tekstów pisanych do „Gazety Polskiej”. Protest w tej sprawie złożyło Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Odnosząc się do całego zajścia Michał Rachoń na antenie TVP Info mówił, że do przepychanek doszło w chwili, gdy zadawał pytania Władysławowi Frasyniukowi. Dziennikarz chciał uzyskać od Frasyniuka odpowiedź na pytanie, czy nie przeszkadza mu to, że z pod hasłem walki o wolność i obronę wolności słowa staje ramię w ramię z Włodzimierzem Cimoszewiczem, Kontaktem Operacyjnym SB „Carex”?

- Panie Władysławie, czy legendzie Solidarności nie przeszkadza, że manifestuje Pan razem z Cimoszewiczem, Kontaktem Operacyjnym SB "Carex"?  - pytał Michał Rachoń.Dziennikarz podkreśla, że tego typu pytania mają kluczowe znaczenie, zwłaszcza w kontekście najnowszych ustaleń tygodnika „Gazeta Polska” dotyczących powiązań liderów ruchu Obywatele RP ze służbami specjalnymi III RP oraz osobami zaangażowanymi w inwigilację prawicy.

„Gazeta Polska” UJAWNIA: Kim naprawdę są główne twarze ruchu Obywatele RP. W tle służby specjalne

- Co ci ludzie robią w roku 2017 w miejscu, w którym spotykają się osoby chcące upamiętnić ofiary tragedii, do dzisiaj w zasadzie nie wyjaśnionej, gdzie również w tle pojawiają się rosyjskie służby? To są zasadnicze pytania. Ja ta poszedłem te pytania zadać. Władysław Frasyniuk początkowo na pytania odpowiadał, ale gdy padło to pytanie zasadnicze... - relacjonuje Michał Rachoń.

Dziennikarz podkreśla, że zupełnie inaczej zachował się Jan Lityński, któremu również Rachoń zadawał podobne pytania. Lityński stwierdził, że „nie widzi nic złego” w obecności Cimoszewicza na akcji ruchu Obywatele RP.

- Frasyniuk nie odpowiedział na to pytanie. Czemu nie odpowiedział? Nie wiem. To jest pytanie które trzeba zadawać Frasyniukowi. Dlaczego się na to decyduje żeby pokazywać się w takim miejscu u boku takich osób. Jeżeli grupa ludzi, która protestuje i mówi, że „będziemy walczyć o wolność słowa” zajmuje się w istocie ograniczaniem wolności słowa, to mamy do czynienia z jakąś paranoją. Jeśli to jest projekt wyborczy, to proszę bardzo. Jeśli to jest projekt stworzenia jakiegoś ruchu opozycyjnego w kontekście politycznym, to niech to będzie powiedziane wprost. Jeśli jednak jest to projekt polityczny, to w demokracji można zadawać pytania. W takim razie, ja nie rozumiem skąd te nerwy – mówił na antenie TVP Info Michał Rachoń.

 

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

#Michał Rachoń #Obywatele RP #media #Władysław Frasyniuk

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo