Nadchodzi ostatni tydzień Festiwalu Mozartowskiego. Co jeszcze przed nami?

  

Dobiega końca 27. edycja Festiwalu Mozartowskiego. Koncerty odbywały się m.in.  na Zamku Królewskim, w Pałacu w Wilanowie i Łazienkach Królewskich. - Po raz kolejny pokazaliśmy inne oblicze muzyki Mozarta podczas cotygodniowych koncertów na Placu Defilad z cyklu Mozart OFF. Przygotowaliśmy również specjalne wydarzenia dla naszych przyszłych słuchaczy podczas cyklu Mozart dla dzieci - wyliczają organizatorzy z Warszawskiej Opery Kameralnej. Co jeszcze przed nami?


Przed nami ostatnie wydarzenie tegorocznej edycji festiwalu. 11 lipca odbędzie się koncert w wykonaniu Zespołu Wokalnego Warszawskiej Opery Kameralnej. W programie koncertu najpiękniejsze partie chóralne m.in. z „Czarodziejskiego fletu”, „Wesela Figara” czy „Cosi fan tutte”. 12 lipca wystąpi niezwykły duet Michał Partyka i Armelle Arménouhi Khourdoïan, który wykona dla Pieśni i Arie W.A. Mozarta - usłyszymy piękne arie z najpiękniejszych oper, m.in. „Czarodziejskiego fletu”, „Zaide” czy „Don Giovanni”. 13 lipca na wysłuchanie 6 Sonat na flet i fortepian KV 10-15 zapraszają Henryk Błażej – flet i Teresa Kaban – fortepian. Uroczyste zakończenie festiwalu odbędzie się w niedzielę 15 lipca w Teatrze Polskim. Na koncert zapraszają gwiazdy scen operowych: Edyta Piasecka, Joanna Moskowicz, Anna Mikołajczyk, Elżbieta Wróblewska, Aneta Łukaszewicz, Stanisław Kuflyuk, Dariusz Górski, Tomasz Rak, Dariusz Machej, Aleksander Kunach, Jan Jakub Monowid. Orkiestrę MACV poprowadzi Friedrich Haider. W programie koncertu znajdą najbardziej znane i cenione arie z oper „Uprowadzenie z seraju”, „Czarodziejski flet”, „Don Giovanni”, „Wesele Figara” czy „Cosi fan tutte”.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl