Nadchodzi ostatni tydzień Festiwalu Mozartowskiego. Co jeszcze przed nami?

  

Dobiega końca 27. edycja Festiwalu Mozartowskiego. Koncerty odbywały się m.in.  na Zamku Królewskim, w Pałacu w Wilanowie i Łazienkach Królewskich. - Po raz kolejny pokazaliśmy inne oblicze muzyki Mozarta podczas cotygodniowych koncertów na Placu Defilad z cyklu Mozart OFF. Przygotowaliśmy również specjalne wydarzenia dla naszych przyszłych słuchaczy podczas cyklu Mozart dla dzieci - wyliczają organizatorzy z Warszawskiej Opery Kameralnej. Co jeszcze przed nami?


Przed nami ostatnie wydarzenie tegorocznej edycji festiwalu. 11 lipca odbędzie się koncert w wykonaniu Zespołu Wokalnego Warszawskiej Opery Kameralnej. W programie koncertu najpiękniejsze partie chóralne m.in. z „Czarodziejskiego fletu”, „Wesela Figara” czy „Cosi fan tutte”. 12 lipca wystąpi niezwykły duet Michał Partyka i Armelle Arménouhi Khourdoïan, który wykona dla Pieśni i Arie W.A. Mozarta - usłyszymy piękne arie z najpiękniejszych oper, m.in. „Czarodziejskiego fletu”, „Zaide” czy „Don Giovanni”. 13 lipca na wysłuchanie 6 Sonat na flet i fortepian KV 10-15 zapraszają Henryk Błażej – flet i Teresa Kaban – fortepian. Uroczyste zakończenie festiwalu odbędzie się w niedzielę 15 lipca w Teatrze Polskim. Na koncert zapraszają gwiazdy scen operowych: Edyta Piasecka, Joanna Moskowicz, Anna Mikołajczyk, Elżbieta Wróblewska, Aneta Łukaszewicz, Stanisław Kuflyuk, Dariusz Górski, Tomasz Rak, Dariusz Machej, Aleksander Kunach, Jan Jakub Monowid. Orkiestrę MACV poprowadzi Friedrich Haider. W programie koncertu znajdą najbardziej znane i cenione arie z oper „Uprowadzenie z seraju”, „Czarodziejski flet”, „Don Giovanni”, „Wesele Figara” czy „Cosi fan tutte”.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Broniarz: zawieszamy strajk. Nauczyciele: to zdrada! I pytają o stracone pieniądze. WIDEO

/ PrtSc/ Twitter

  

Choć szef ZNP oświadczył dziś, że nauczyciele zawieszają swój protest, okazało się, że decyzja nie została przedyskutowana... z uczestnikami strajku. "Jestem zawiedziona, a jako grono pedagogiczne czujemy się zdradzeni do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud" - mówi zdesperowana nauczycielka.

Od soboty 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy - poinformował dzisiaj przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Panie premierze Mateuszu Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania

- zwrócił się Broniarz do szefa rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/269067-bdquobroniarz-do-dymisjirdquo-nauczyciele-sie-wsciekli-nikt-nie-rozmawial-z-nimi-o-zawieszeniu-strajku]

Co ciekawe, okazuje się, że nauczyciele sami również dowiedzieli się o przerwaniu strajku z briefingu prasowego Broniarza. 

Jesteśmy w szoku, ale skoro strajkowaliśmy pod sztandarem ZNP, musimy dostosować się do decyzji władz związku

- powiedzieli poznańscy nauczyciele, zrzeszeni w Międzyszkolnym Komitecie Strajkowym. [polecam:https://niezalezna.pl/269065-to-o-broniarzu-malowal-na-twarzy-barwy-wojenne-po-czym-de-facto-podkulil-ogon]

A głosy niezadowolenia nie milkną. W sieci pojawił się film z konferencji prasowej, na której członek ZNP z Poznania, nauczycielka, deklaruje gotowość do... rzucenia legitymacją związku.

Jestem zawiedziona, czujemy się zdradzeni, do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód, i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud. Nie zgadzamy się, strajkujemy dalej!

- mówi.

Zobaczcie sami:

Prezydium Zarządu Krajowego Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność-Oświata" podjęło w czwartek wieczorem decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli w sobotę 27 kwietnia.

Wolny Związek Zawodowy "Solidarność - Oświata" jest organizacją członkowską Forum Związków Zawodowych. Prezydium zarządu związku podjęło taką decyzję podczas wieczornego posiedzenia w Bydgoszczy.

"Nie chcemy rozbijać jedności związków. Prowadzenie strajku ogólnopolskiego jako jeden jedyny związek - nie ma sensu. Trzeba przemyśleć strategię działania. Strajk nie jest zakończony, a zawieszony"

- powiedział przewodniczący WZZ Sławomir Wittkowicz.


Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. W środę przed posiedzeniem Rady Ministrów premier Morawiecki zapowiedział nowelizację ustawy Prawo oświatowe. Przewiduje ona, że w szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorowi szkoły, a w szczególnych przypadkach – organowi prowadzącemu, który wyznaczy nauczyciela do klasyfikacji uczniów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl