Żołnierze z kompanii szkolnej Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach dużymi krokami zbliżają się do ważnego okresu swojej służby, czyli do egzaminów końcowych. Zanim to jednak nastąpi, muszą  przejść serię ćwiczeń. W ostatnich dniach elewi odbyli zajęcia na pasie taktycznym z taktyki nocnej - podaje oficjalny portal kieleckiego centrum. 

–  Zadanie ułatwiał elewom księżyc w pełni, ale i tak wykonanie wszystkich poleceń było o wiele trudniejsze, niż zajęcia w warunkach dziennych – stwierdził dowódca kompanii kpt Dariusz Kundera, cytowany przez oficjalny portal CPdMZ. – Technika poruszania się w nocy w terenie składa się z umiejętności stawiania stóp na podłożu, cichości poruszania się, ustalenia właściwego odstępu pomiędzy żołnierzami, skanowania sektorów ogniowych przy ograniczonej widoczności oraz wzajemnego ubezpieczania. To były m.in. elementy, w których kompania szkolna szkoliła się w terenie – dodał dowódca kompanii

Elewi z zadaniem poradzili sobie bardzo dobrze, a co najważniejsze: potrafili zachować zasady bezpieczeństwa w ograniczonej widoczności. Cało i bez kontuzji wrócili do miejsca stałej dyslokacji.