Manewry Sea Breeze 2017 rozpoczęte

W Odessie nad Morzem Czarnym na południu Ukrainy rozpoczęły się dziś wielonarodowe ćwiczenia wojskowe Sea Breeze 2017, których organizatorami są Ukraina i USA.

flickr.com
W Odessie nad Morzem Czarnym na południu Ukrainy rozpoczęły się dziś wielonarodowe ćwiczenia wojskowe Sea Breeze 2017, których organizatorami są Ukraina i USA. Manewry odbywają się już po raz 15.

W ćwiczeniach bierze udział ponad 3 tys. żołnierzy z 16 państw, w tym wojskowi z Polski. Zaangażowanych w nie będzie 30 okrętów, kutrów i jednostek wsparcia oraz 25 samolotów i śmigłowców – podała agencja Interfax-Ukraina.

Ze strony ukraińskiej, prócz marynarki wojennej i wojsk lądowych, w manewrach biorą udział oddziały Gwardii Narodowej MSW i Państwowej Służby Granicznej.

Wojskowi zamierzają przećwiczyć planowanie i prowadzenie operacji morskich według standardów NATO, skupiając się na działaniach, mających zapewnić bezpieczeństwo w regionie Morza Czarnego. Będą także doskonalili techniki walki na linii brzegowej, działania desantowe z morza i powietrza oraz prace inżynieryjne.

Ćwiczenia, które obejmą północno-zachodnią część Morza Czarnego, odbywają się w obwodach odeskim i mikołajowskim.

Manewry Sea Breeze 2017 zakończą się 23 lipca. 

 Źródło: Centrum Prasowe PAP

 

#współpraca #polska armia #Ukraina #USA #manewry

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo