Właśnie rodzi się Trójmorze

  

157 – takie są szacunki Chorwatów co do liczby wielkich projektów infrastrukturalnych, które można (i powinno się) zrealizować w regionie Trójmorza, by dogonić zachód Europy. To pokazuje, jak bardzo zapóźnieni jesteśmy w stosunku do starej Unii.

Pomimo rozlicznych deklaracji nasi zachodni partnerzy – co zresztą zrozumiałe – przez lata bardziej interesowali się tym, by rozwijać kontynent, budując infrastrukturę łączącą Zachód ze Wschodem, niż Północ z Południem.
Wczoraj prezydenci Polski i Chorwacji podpisali pierwsze umowy, które zostaną zrealizowane przez polskie i chorwackie firmy z branży transportu kolejowego, morskiego i logistyki. To pierwszy krok na drodze do spięcia naszego regionu siecią na osi Północ–Południe.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl