Muzyka zza zasłony - w Radomiu zmierzy się 40 dyrygentów z całego świata

Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów "Audite" rozpocznie się w poniedziałek w Radomiu. Do pierwszego etapu zakwalifikowano 40 uczestników z 20 państw.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów "Audite" rozpocznie się w poniedziałek w Radomiu. Do pierwszego etapu zakwalifikowano 40 uczestników z 20 państw. Jurorzy będą oddzieleni od sceny zasłoną, by nie widzieli, w jakim stylu dyrygent prowadzi orkiestrę i skoncentrowali się na jej brzmieniu.

Do konkursu zgłosiło się ponad 60 dyrygentów z całego świata. Na podstawie przesłanych materiałów wideo do pierwszego etapu zakwalifikowano 40 uczestników z 20 państw, m.in. z Australii, Szwajcarii, Hiszpanii, Chin, Tajwanu, Japonii i USA.

Konkurs jest trzyetapowy. Do drugiego etapu przejdzie 20 uczestników, a do trzeciego - 10. Do finału, który odbędzie się w piątek, zakwalifikowanych zostanie sześciu dyrygentów. Wybór laureatów i wręczenie nagród nastąpi po koncercie finałowym, zaplanowanym na sobotę. Wszystkie etapy przesłuchań konkursowych są otwarte dla publiczności.

Patronem konkursu i jednym z jurorów jest wybitny rosyjski dyrygent Yuri Simonov, który ufundował także nagrodę specjalną. W ramach konkursu przewidziane są medale i nagrody pieniężne oraz propozycje angażów w kilku polskich filharmoniach.

Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów "Audite" w Radomiu potrwa od poniedziałku do soboty.

 Źródło: niezalezna.pl,PAP

 

#dyrygent #audite #Radom

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo