Kres fatalizmu

  

Europejska Wspólnota Gospodarcza rodziła się jako jedność interesów gospodarczych (węgla i stali). Narody państw Europy Środkowej, położone pomiędzy trzema morzami, od stuleci niszczone wojnami, grabione i wykorzystywane przez Rosję i Niemcy, posiadają wszystkie atuty do dynamicznego rozwoju – zdolnych ludzi, rosnące rynki i, co najważniejsze, wspólnotę wartości stanowiącą bezcenny kapitał społeczny określający fundamenty przyszłości. Aby uzyskać efekt synergii, konieczne są gwarancje bezpieczeństwa militarnego i dostęp do źródeł energii. Patronat globalnego mocarstwa pozwoli na zbudowanie strefy bezpieczeństwa i szybkiego rozwoju, a także na odwrócenie odwiecznego fatalizmu polskiego położenia na mapie Europy, z którego wreszcie uczymy się czerpać korzyści.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts