Budapeszt wzmacnia wschodnią flankę NATO

  

Węgierscy żołnierze z I Zmechanizowanego Batalionu 25 Brygady Piechoty Klapka György w ubiegłym tygodniu przybyli to Estonii. Zostaną na miejscu trzy miesiące. W tym czasie będą m.in. wspólnie ćwiczyć wraz z estońskimi wojskowymi z 2 Brygady Piechoty.

Wojskowi z 25 Brygady Piechoty zapoznać się mają z infrastrukturą wojskową jak i terytorium Estonii. Oddział węgierskich żołnierzy stacjonuje w bazie Tara leżącej, w pobliżu miasta Võru zlokalizowanego na południu kraju. Zaplanowane trzymiesięczne ćwiczenia wojskowe z estońską 2 Brygadą Piechoty mają przyczynić się do zwiększenia interoperacyjność pomiędzy sojuszniczymi siłami zbrojnymi. Żołnierze z 25 Brygady Piechoty trafili do Estonii z osiemdziesięcioma transporterami opancerzonymi BTR-80A o napędzie 8x8. Uzbrojenie tych pojazdów stanowi działko z armata automatyczną 2A72 kal.30 mm oraz karabin maszynowy kal. 7.62 mm PKTM. Decyzja o rozlokowaniu na kwartał żołnierzy węgierskich zapadła podczas spotkania ministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej 2 lutego br. . Celem tego działania jest wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu. - Przedyskutowaliśmy obecność Grupy Wyszehradzkiej w Państwach Bałtyckich w 2017 roku w ramach sojuszniczych środków wzmocnienia. Rozpoczęła się ona w styczniu rozmieszczeniem sił czeskich na Litwie, w II kwartale 2017 roku siły Słowackie zostaną wysłane na Łotwę, następnie siły węgierskie będą rozmieszczone w Estonii, a w IV kwartale Polska wyśle komponent na Łotwę - oświadczyli ministrowie obrony państw Grupy Wyszehradzkiej na spotkaniu w Niepołomicach.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kajakarze utonęli w Jeziorze Ełckim

zdjęcie ilustracyjne / vonpics CC0

  

Dwóch mężczyzn pływających kajakiem utonęło w niedzielę w Jeziorze Ełckim - poinformowała policja. W ten weekend na Warmii i Mazurach utonęło już pięć osób, a jedna osoba zaginiona na jeziorze koło Giżycka jest nadal poszukiwana.

Według policji do tragicznego wypadku doszło dziś po południu na Jeziorze Ełckim. Ciała dwóch zaginionych kajakarzy odnaleziono w wodzie, po kilku godzinach poszukiwań prowadzonych przez straż pożarną.

- Wywrócił się kajak, dwóch mężczyzn wpadło do wody i niestety nie uratowali się. Nie mieli założonych kapoków

- powiedział podkom. Andrzej Szymialis z ełckiej policji.

Policja ustala jeszcze tożsamość obu mężczyzn, którzy utonęli. Okoliczności wypadku ma wyjaśnić śledztwo pod nadzorem prokuratury w Ełku.

Jak powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie, ten weekend był wyjątkowo tragiczny nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim. 

- Od piątku utonęło pięć osób, a jedna zaginiona jest nadal poszukiwana

- dodał.[polecam:https://niezalezna.pl/284126-mezczyzna-wypadl-z-motorowki]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl