Budapeszt wzmacnia wschodnią flankę NATO

  

Węgierscy żołnierze z I Zmechanizowanego Batalionu 25 Brygady Piechoty Klapka György w ubiegłym tygodniu przybyli to Estonii. Zostaną na miejscu trzy miesiące. W tym czasie będą m.in. wspólnie ćwiczyć wraz z estońskimi wojskowymi z 2 Brygady Piechoty.

Wojskowi z 25 Brygady Piechoty zapoznać się mają z infrastrukturą wojskową jak i terytorium Estonii. Oddział węgierskich żołnierzy stacjonuje w bazie Tara leżącej, w pobliżu miasta Võru zlokalizowanego na południu kraju. Zaplanowane trzymiesięczne ćwiczenia wojskowe z estońską 2 Brygadą Piechoty mają przyczynić się do zwiększenia interoperacyjność pomiędzy sojuszniczymi siłami zbrojnymi. Żołnierze z 25 Brygady Piechoty trafili do Estonii z osiemdziesięcioma transporterami opancerzonymi BTR-80A o napędzie 8x8. Uzbrojenie tych pojazdów stanowi działko z armata automatyczną 2A72 kal.30 mm oraz karabin maszynowy kal. 7.62 mm PKTM. Decyzja o rozlokowaniu na kwartał żołnierzy węgierskich zapadła podczas spotkania ministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej 2 lutego br. . Celem tego działania jest wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu. - Przedyskutowaliśmy obecność Grupy Wyszehradzkiej w Państwach Bałtyckich w 2017 roku w ramach sojuszniczych środków wzmocnienia. Rozpoczęła się ona w styczniu rozmieszczeniem sił czeskich na Litwie, w II kwartale 2017 roku siły Słowackie zostaną wysłane na Łotwę, następnie siły węgierskie będą rozmieszczone w Estonii, a w IV kwartale Polska wyśle komponent na Łotwę - oświadczyli ministrowie obrony państw Grupy Wyszehradzkiej na spotkaniu w Niepołomicach.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie remont na Powązkach

Kwatera więźniów Pawiaka / By Dreamcatcher25 - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25800396

  

Biuro wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła przeprowadzi rewitalizację kwatery więźniów Pawiaka na Powązkach Wojskowych – informuje dzisiejszy "Fakt".

"Takie miejsce nie ma prawa być zaniedbane, dlatego niezwłocznie podejmiemy działania, by kwatera odzyskała godny wygląd"

– przekazała cytowana w gazecie rzeczniczka prasowa wojewody Ewa Filipowicz.

Kwatera na Powązkach ma ponad 70 lat i nigdy nie przeszła rewitalizacji. Gazeta wskazuje, że nagrobki kruszeją, a z wielu nie można już odczytać nazwisk i profesji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl