Śledztwa, które przerosły śledczych

  

Ilu prokuratorów badających w ostatnich latach skomplikowane sprawy gospodarcze miało podobne przemyślenia jak prokurator Barbara Kijanko? Ilu stwierdziło, że prowadzone przez nich śledztwa, podobnie jak w jej wypadku Amber Gold, całkowicie ich przerastają? Śmiem twierdzić, że sporo. Szczególnie gdy pojawiają się tam nazwiska polityków lub biznesmenów powiązane okrągłymi sumkami. Niektórych przerastało jednak zupełnie coś innego – ilość pracy, jaką należało włożyć w wyjaśnienie prowadzonego postępowania. Dlatego po pobieżnym przyjrzeniu się sprawie najlepiej było ją umorzyć. Niestety, właśnie tak działo się z większością zawiadomień kierowanych do prokuratury przeciwko podmiotom wpisanym na listę ostrzeżeń publicznych przez KNF. To skandal! Każdy z takich prokuratorów jak Kijanko (która umorzyła pierwsze śledztwo ws. Amber Gold) powinien wylecieć z zawodu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts