Ćwiczenia Floty Bałtyckiej w rejonie obwodu kaliningradzkiego

Około 20 jednostek rosyjskiej Floty Bałtyckiej rozpoczyna w czwartek udział w ćwiczeniach na Bałtyku. Elementem ćwiczeń będzie sprawdzian gotowości do zwalczania okrętów podwodnych.

flickr.com
Około 20 jednostek rosyjskiej Floty Bałtyckiej rozpoczyna w czwartek udział w ćwiczeniach na Bałtyku. Elementem ćwiczeń będzie sprawdzian gotowości do zwalczania okrętów podwodnych. Planowany jest też udział samolotów do zwalczania takich okrętów.

Jak podała w środę wieczorem agencja TASS, morska część ćwiczeń odbędzie się z udziałem łącznie 20 okrętów, kutrów i jednostek zaopatrzenia. "Planowane jest przećwiczenie działań grupy różnorodnych sił Floty Bałtyckiej zgodnie z ich przeznaczeniem bojowym" - powiedział rzecznik floty Roman Martow.

Ćwiczenia przewidują sprawdzian gotowości tych sił do zwalczania okrętów podwodnych i do prowadzenia obrony przeciwlotniczej. Trałowce i małe jednostki do zwalczania okrętów podwodnych ćwiczyć będą zadania z zakresu obrony rejonu morskiego. Przewidziane jest intensywne wykorzystanie lotnictwa zwalczającego okręty podwodne.

Kolejnym etapem ćwiczeń będzie wysadzenie desantu morskiego na naturalne wybrzeże na terenie poligonu "Chmielowka" w obwodzie kaliningradzkim. Desant przećwiczą pododdziały piechoty morskiej Floty Bałtyckiej przy wsparciu ogniowym szturmowej grupy okrętów i samolotów myśliwskich.

Jak poinformowała Flota Bałtycka, tym samym rozpoczyna się aktywna faza ćwiczeń. Nie podano daty ich zakończenia.

 Źródło: Centrum Prasowe PAP

 

#Kaliningrad #Rosja #okręty #manewry

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo