Tłum skanduje: „Donald Trump” i „Andrzej Duda”

  

Prezydenci USA i Polski składają wieńce przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego; zgromadzeni skandują: "cześć i chwała bohaterom". Następnie „Donald Trump” i „Andrzej Duda”.

Wśród polskich polityków obecnych na przemówieniu Trumpa są: premier Beata Szydło z ministrami jej rządu, prezes PiS Jarosław Kaczyński z przedstawicielami partii, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, a także wicemarszałkowie Sejmu z PiS Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki, przedstawiciele partii opozycyjnych, w tym szef PO Grzegorz Schetyna, lider Nowoczesnej Ryszard Petru, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, były prezydent Lech Wałęsa. Część ludzi na jego widok skandowała: "Bolek".

Wystąpieniu Trumpa będą też przysłuchiwać się uczestnicy szczytu Trójmorza, który w czwartek odbywa się w Warszawie.

Na pl. Krasińskich obecni są również kombatanci, harcerze, słychać było okrzyki: "cześć i chwała bohaterom".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjski szpieg dostał 12 lat

zdjęcie ilustracyjne / Jason Morrison CC0

  

Wyrok 12 lat więzienia usłyszał obywatel ukraiński, który w latach 2014-2019 szpiegował dla rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa - poinformowała dziś prokuratura wojskowa centralnego regionu Ukrainy.

Wyrok zapadł w Krzemieńczuku w środkowej części kraju. Skazany to 57-letni mężczyzna, mieszkaniec tego miasta. Kontakt z FSB nawiązał w lipcu 2014 roku podczas pobytu na zaanektowanym przez Rosję Krymie.

- Wypełniał on zadania obcej służby specjalnej (…) wymierzone w suwerenność, integralność terytorialną i obronność Ukrainy

- ogłoszono w komunikacie.

Według prokuratury wojskowej mężczyzna przekazywał FSB informacje o społeczno-politycznej i gospodarczej sytuacji w swoim regionie oraz w całości na Ukrainie. Przekazywał także informacje o osobach zarejestrowanych w wojskowych komendach uzupełnień.

Oskarżony przyznał się do winy.

- 57-letni szpieg został skazany na 12 lat pozbawienia wolności

- przekazała prokuratura.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl