Kara za grę dzieci w piłkę. To rekord

Karę w wysokości 600 euro wymierzyła straż miejska na północy Włoch rodzicom czworga dzieci w wieku od 5 do 8 lat za to, że grały w piłkę w parku, gdzie jest to zabronione.

maxpixel.freegreatpicture.com
Karę w wysokości 600 euro wymierzyła straż miejska na północy Włoch rodzicom czworga dzieci w wieku od 5 do 8 lat za to, że grały w piłkę w parku, gdzie jest to zabronione. Funkcjonariuszy wezwała grupa mieszkańców, którym przeszkadzała zabawa najmłodszych.

Lokalna prasa podała, że do zdarzenia doszło w miejscowości Malo koło Vicenzy. Gra w piłkę w tamtejszym parku jest zabroniona, o czym przypominają ustawione tam tablice.

W wakacyjne popołudnie, gdy bawiła się tam grupa dzieci, przybył patrol straży miejskiej wezwany przez osoby, którym przeszkadzał podnoszony przez piłkę pył.

Strażnicy wymierzyli rodzicom dzieci rekordowo wysoką karę w wysokości 600 euro za złamanie obowiązującego zakazu.

W miasteczku wiadomość o grzywnie przyjęto z oburzeniem. Kilkudziesięciu mieszkańców złożyło w magistracie wniosek o zmianę przepisów, bo w ich oczach kara jest niesprawiedliwa i absurdalna.

Kiedy jest się ukaranym na mocy obowiązujących zasad, nie można mówić o niesprawiedliwości

- stwierdziła burmistrz Paola Lain, która stanęła po stronie straży miejskiej. Wyraziła ona opinię, że interwencja w parku wobec grupy dzieci była uzasadniona.

Zapewniła zarazem, że władze urządzą na części terenów zielonych boisko.

Oczywiście, ogrodzone, by można było tam grać w piłkę nie przeszkadzając innym

– dodała.

 


Źródło: PAP,niezalezna.pl

#kara #grzywna #gra w piłkę #park #dzici

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo