Wczoraj o godz. 22.15 w Warszawie wylądował Air Force One z prezydentem USA Donaldem Trumpem i pierwszą damą Melanią Trump na pokładzie. Amerykańskiego prezydenta na warszawskim Okęciu powitali szef MSZ Witold Waszczykowski i szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Na trasie przejazdu do hotelu Trumpa witali warszawiacy.

Samolot z Trumpem na pokładzie wylądował w Warszawie zgodnie z planem - o godz. 22.15. Zanim to nastąpiło na lotnisko przyleciał pierwszy z prezydenckich samolotów. Wraz z parą prezydencką do Polski przybyła również córka Donalda Trumpa Ivanka Trump z mężem.

"Witamy w Polsce @POTUS and @FLOTUS" - napisała na Twitterze premier Beata Szydło.Na lotnisku prezydenta USA witał także ambasador USA w Polsce.

To zaszczyt powitać prezydenta Donalda Trumpa i Pierwszą Damę Melanię Trump w Polsce! To będzie dobra wizyta - napisał na swoim profilu na Twitterze ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

Prezydent Donald Trump wraz z ubraną w zielony płaszcz pierwszą damą Melanią Trump po godz. 22:15 opuścili Air Force One, pozdrawiając zgromadzonych na płycie lotniska. Podczas powitania szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski wręczył bukiet kwiatów pierwszej damie USA.

Po powitaniu na lotnisku liczna kolumna z tzw. "Bestią", czyli prezydencką limuzyną, przejechała ulicami Żwirki i Wigury, Raszyńską i Alejami Jerozolimskimi do hotelu Marriott. "Bestia" z prezydentem i pierwszą damą wjechała na hotelowy podziemny parking. Na trasie przejazdu prezydenckiej kolumny Trumpa witali mieszkańcy Warszawy, wielu z nich robiło zdjęcia, niektórzy mieli amerykańskie flagi.
(Fot. twitter.com)

Teren wokół hotelu Marriott został odgrodzony, za barierkami również zgromadzili się warszawiacy, chcący zobaczyć Donalda Trumpa "na żywo".
 
W środę wieczorem prezydent Stanów Zjednoczonych nie miała zaplanowanych żadnych oficjalnych spotkań. Trump spędzi w Warszawie niecałą dobę.
Już dziś spotka się na Zamku Królewskim w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą i weźmie udział w szczycie Inicjatywy Trójmorza. Na godz. 13 przewidziane jest pierwsze zagraniczne wystąpienie prezydenta Trumpa na pl. Krasińskich.

O godz. 14 planowany jest wylot amerykańskiego prezydenta z Warszawy. Po wizycie w Polsce Trump uda się do Hamburga, gdzie weźmie udział w szczycie G20.