​Szokujące zwroty akcji czyli gdzie zagra gwiazda ligi

  

Szokujący zwrot akcji w sprawie transferu Vadisa Odjidji-Ofoe do FK Krasnodar. Belgijski pomocnik poleciał podpisać kontrakt, a… wrócił do Warszawy z niczym. Rosjanie twierdzą, że Ofoe ma zadawniony uraz kolana, dlatego nie zdecydowali się na transfer. Legia zdecydowała się przebadać zawodnika, który w ubiegłym sezonie był w pełni sił i nie narzekał na kontuzje.

Na początku tygodnia Ofoe poleciał do Austrii na obóz Krasnodaru. Wydawało się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik – Legia miała zarobić na transferze 3,5 mln euro, a po awansie Krasnodaru do Ligi Mistrzów kolejne dwa. We wtorek agent pracujący przy transferze, Mariusz Piekarski, oznajmił: - Dealu nie będzie, Vadis wraca! 

Podczas negocjacji doszło do patowej sytuacji – najpierw dowiedzieliśmy się, że strony poróżniły się o to, kto i w jakim stopniu ma spłacić prowizje należne belgijskim menedżerom piłkarza. – Sytuacja jest skomplikowana, ale wygląda na to, że wkrótce będzie dobra oferta dla Odjidji-Ofoe z ligi TOP5 – napisał na Twitterze Krzysztof Stanowski z weszlo.com. - Nie sprzedawaj duszy. Jeżeli nie czujesz, że coś jest właściwe, po prostu odejdź – enigmatycznie skomentował sprawę sam Vadis.


To był jednak dopiero początek zamieszania. Szybko okazało się, że nie poszło o prowizję, a o... stan zdrowia piłkarza. Po badaniach medycznych lekarz Krasnodaru nie chciał podpisać się pod transferem - Rosjanie stwierdzili, że Ofoe jest narażony na kontuzję kolana. 

W środę Belg pojawił się w Warszawie, ale nie trenował z Legią - warszawski klub wysłał go na badania w klinice enelMed. Mistrzowie Polski chcą potwierdzić, że piłkarzowi - tak jak w ostatnich miesiącach - nic nie dolega. Krąży też informacja, że Rosjanie rozmyślili się co do transferu a negatywna opinia lekarza Krasnodaru miała być tylko pretekstem, by po cichu wycofać się z transakcji.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zapytano Polaków, dlaczego oddali swój głos na PiS. "Dobrze rządzą, dbają o najsłabszych"

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dlaczego Polacy postawili na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Parlamentu Europejskiego? CBOS zadał to pytanie reprezentatywnej grupie obywateli. Okazało się, że największa liczba respondentów uznała, że PiS po prostu dobrze rządzi Polską, dlatego zasługuje na zaufanie. Zupełnie inne powody na oddanie głosu mieli za to wyborcy Koalicji Europejskiej.

Zdaniem 29 proc. respondentów najważniejszym powodem głosowania na Prawo i Sprawiedliwość oraz jego koalicjantów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 26 maja br. była pozytywna ocena dotychczasowych dokonań tego ugrupowania jako partii władzy oraz ogólne przekonanie, że obecna koalicja dobrze rządzi.

"Bardzo dobrze rządzą, gospodarka się podniosła i będzie jeszcze lepiej; za rządów PiS bardzo się poprawiło życie; rządzą dobrze, starają się o zwykłych, prostych ludzi"

- podkreślali ankietowani. Wyrażali też opinię, że obecna władza to dobry gospodarz, który dba o rozwój kraju i o bezpieczeństwo pod każdym względem.

"Poza przekonaniem o dobrym rządzeniu często w uzasadnieniach badanych pojawiały się ogólnie opisywane transfery socjalne - jak to ujął lapidarnie jeden z ankietowanych: coś robią i dają ludziom"

- cytuje CBOS.

I dodaje, że "badani przywoływali osobiste korzyści, odczuwane przez nich samych, z rządów popieranego przez nich ugrupowania.

"Człowiek jest spokojniejszy o rodzinę i jutro; nigdy mi się tak dobrze nie żyło jak teraz, dostałam trzynastkę i podratowali mnie trochę; teraz żyje mi się bardzo dobrze, to +500plus+ to jest wspaniała sprawa"

- podkreślali respondenci.

Z badań wynika też, że niewiele mniejszy odsetek badanych (28 proc.) ogólnikowo uzasadniał swoje poparcie dla kandydatów PiS.

"Tłumaczono swój wybór tym, że: ta partia podoba mi się; jest mi najbliższa; lubię ich; takie mam preferencje polityczne; bo jestem, zawsze byłem ich (jej) zwolennikiem"

- podkreśla CBOS.

CBOS podkreśla, że ponad jedna piąta głosujących na PiS (21 proc.) wymieniała konkretne elementy prosocjalnej polityki obecnej władzy.

"Ta partia jako pierwsza dba o sytuację biedniejszych Polaków; obniżyli wiek emerytalny dla wszystkich; powstały miejsca pracy, dbają o rodzinę, dzieci, emerytów; dali większe emerytury, biednym dzieciom; dbają o biednych i starszych, o dzieci i całe społeczeństwo"

- podkreślali ankietowani. W ich wypowiedział - jak dodano - "pojawiał się także element odzyskanej godności, przekonanie, że ta władza się z nimi liczy".

Dla 12 proc. wyborców ważnym czynnikiem była osoba kandydata, którego znali i pozytywnie oceniali jego życiowy dorobek oraz dotychczasową działalność. Co jedenasty badany uzasadniał swój wybór przyczynami światopoglądowymi, zgodnością linii ideowej reprezentowanej przez PiS i jej polityków z własnymi poglądami (9 proc.)

Jak podkreśla CBOS, co dwudziesty wyborca PiS głosował na to ugrupowanie ze względu na krytycznie oceniany okres rządów poprzedniej koalicji PO-PSL (5 proc.). "Wyrażano chęć zmiany sytuacji w stosunku do poprzednich rządów i podkreślano różnice między obecną a poprzednią władzą" - czytamy.

Jak głosowali natomiast wyborcy Koalicji Europejskiej? Tu o pozytywne dokonania jest trudniej. Dlatego według badania, wyborcy Koalicji Europejskiej najczęściej nie odwoływali się do kwestii politycznych, ale uzasadniali swój wybór przymiotami kandydata, na którego głosowali (27 proc.)

"Pozytywnie oceniane były konkretne cechy kandydata, jego wiarygodność, dorobek i dokonania, powoływano się na osobistą znajomość kandydata, pojawiały się także konkretne nazwiska" - podkreślono w sondażu.

Blisko co czwarty zwolennik (23 proc.) koalicji głosował na nią, bo ma zaufanie do tej koalicji. "Uważa, że jest wiarygodna, uczciwa i demokratyczna, lub po prostu jest jej zwolennikiem" - zaznaczono. Z sondażu wynika też, że mniej niż co piąty głosował na Schetynę i spółkę, bo "było to jedyne ugrupowanie realnie mogące się przeciwstawić aktualnie rządzącym". Część wyborców (17 proc.) głosowała na Koalicję Europejską jako na "anty-PiS".

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich face-to-face wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6–13 czerwca 2019 r. na liczącej 1073 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl