- To jest potwierdzenie bardzo dobrej pozycji Polski w regionie, w Europie, ale też potwierdzenie wzajemnych relacji między Stanami Zjednoczonymi a Polską - powiedziała dzisiaj wieczorem premier Beata Szydło, która była gościem TVP Info i została zapytana o wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie.

- Ogromny sukces polskiej dyplomacji, ogromny sukces pana prezydenta Andrzeja Dudy, który zaprosił pana prezydenta Trumpa - powiedziała premier.Jak dodała szefowa rządu w zaproszenie Trumpa zaangażowanych było bardzo wiele ośrodków i osób.

"Powinniśmy cieszyć się przede wszystkim z tego, że jest w Polsce ta wizyta, że przyjeżdża Donald Trump, że będzie możliwość rozmawiania o bezpieczeństwie i gospodarce" - podkreśliła premier Szydło.Pytana, czego polski rząd spodziewa się po tej wizycie odpowiedziała, że to jest przede wszystkim potwierdzenie silnej pozycji Polski w regionie.

"Tak silny, tak obiecujący partner dla Stanów Zjednoczonych, jest naturalnym partnerem do rozmów o najważniejszych kwestiach, które w tej chwili są do poruszenia w tej wielkiej dyplomacji, ale też w naszych wzajemnych, bilateralnych relacjach" - dodała premier.