Prawo i Sprawiedliwość zamieściło na Twitterze stanowcze stanowisko dotyczące skandalicznych działań firmy Brandweb. Opublikowano żądanie zaprzestania wykorzystywania przez nią logotypu i nazwy PiS, a także zamieszczenia przez Brandweb przeprosin.

W  zeszły czwartek firma Brandweb opublikowała na swoim profilu na Facebooku grafiki kampanii reklamowej sklepów Lidl. Znajduje się na nich m.in. paczka cukru z podobizną jeża podpisana hasłem "Słodki jeżu", cytryny opatrzone hasłem "Jezus cytrus", czy pęk marchwi podpisany "Z marchwi wstał".

W dokumencie skierowanym do firmy Brandweb wezwano do usunięcia logotypu partii z informacji o dotychczasowych klientach firmy.

Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie korzystało z Państwa usług ani w żaden inny sposób z Państwem nie współpracowało (z Państwa usług korzystał incydentalnie, jednorazowo Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - nie partia, co profesjonalny podmiot bez trudu winien prawnie rozróżniać (...) 

- czytamy w piśmie opublikowanym na Twitterze.


PiS wezwało Brandweb również do złożenia na swojej stronie internetowej oświadczenia, w którym firma miałaby podkreślić, że PiS nigdy nie było klientem spółki, a prezentowanie odmiennej informacji wynikało "z nieuprawnionego i nieuzasadnionego działania spółki, za co zarząd spółki wyraża ubolewanie".Jeżeli firma nie zamieści oświadczenia, wówczas sprawa może zostać skierowana na drogę postępowania sądowego, bez kolejnych wezwań. Pismo podpisał dyrektor organizacyjny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.