Film o Beksińskich na festiwalu w Karlowych Warach

Trwa 52. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach, podczas którego ogłoszono nominacje do Lux Prize, przyznawanej przez Parlament Europejski "filmom promującym kultury europejskie".

mat.pras.
Trwa 52. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach, podczas którego ogłoszono nominacje do Lux Prize, przyznawanej przez Parlament Europejski "filmom promującym kultury europejskie". Wśród 10 kandydatów do tej nagrody znalazła się „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego.

Nagroda zostanie wręczona 15 listopada w Strasburgu, ale trzy finałowe tytuły poznamy już na początku września, podczas kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Co ciekawe, w tym roku o nagrodę Parlamentu Europejskiego walczy aż pięciu debiutantów, w tym właśnie pierwszy długometrażowy film fabularny Matuszyńskiego o rodzinie Beksińskich. W Karlowych Warach ogłoszono też nagrodę przyznawaną przez publiczność europejską spośród trzech ubiegłorocznych finalistów Lux Prize. Odbierze ją niemiecka reżyserka Maren Ade za film „Toni Erdmann”. Polski film walczy też w głównym konkursie Festiwalu w Karlowych Warach.

Więcej na ten temat w czwartkowej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#karlowe wary #ostatnia rodzina #jan matuszyński #beksińscy #toni erdmann

Anna Krajkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo