Kilka tysięcy Klubowiczów „Gazety Polskiej” z Polski i zagranicy m.in. Nowego Jorku, Hamburga, Berlina przywitają amerykańskiego gościa w Warszawie.

W środę i w czwartek (5 i 6 lipca) w Warszawie będzie gościł prezydent Stanów Zjednoczonych. W czwartek będzie rozmawiał w „cztery oczy” z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich.

- Warto zaznaczyć, że od czasów Ronalda Reagana to najbardziej propolski prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump wielokrotnie dziękował amerykańskiej Polonii za wsparcie podczas wyborów prezydenckich w USA, a warto przypomnieć, że porozumienie organizacji polonijnych skupione wokół klubów „Gazety Polskiej”, np. w Pensylwanii, przechyliło szalę wyborczego zwycięstwa właśnie na jego korzyść – podkreśla Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Wczoraj informowaliśmy, że komitet smoleński i Kluby „Gazety Polskiej” jako przedstawiciele znacznej części polonijnego elektoratu w Stanach Zjednoczonych napisały do Donalda Trumpa list. W przeddzień tej historycznej wizyty zwracają się do prezydenta USA oraz administracji USA o wspomożenie państwa polskiego w staraniach o odzyskanie wraku prezydenckiego samolotu TU-154M, który uległ katastrofie w Smoleńsku w 2010 r, jak i wszelkich innych dowodów i nagrań przetrzymywanych przez Rosję.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kluby „Gazety Polskiej” piszą do Donalda Trumpa ws. wraku TU-154M