Ruszył portal PoloniaGP.com. Artykuły Strefy Wolnego Słowa w języku angielskim

  

Dzień przed wizytą Prezydenta Stanów Zjednoczonych ruszył portal PoloniaGP.com gdzie będą się ukazywać wybrane artykuły Strefy Wolnego Słowa w języku angielskim.

Portal powstaje przy współudziale Polonii, m.in. z USA i Wielkiej Brytanii. Pokieruje nim zespół osób związanych z mediami Strefy Wolnego Słowa i Klubami „Gazety Polskiej ” w Ameryce Północnej.

Redaktorem naczelnym portalu został Adrian Wachowiak, dziennikarz mieszkający na co dzień w Londynie.

„Ideą powstania portalu jest otwarcie mediów i tematów podejmowanych przez tygodnik „Gazeta Polska” poza granicami w momencie, kiedy rzetelny przekaz o Polsce jest potrzebny, a zainteresowanie sprawami dotyczącymi Polski wzrasta. Portal spełnia funkcje informacyjną i społeczną i w szerokim rozumieniu służy polskiej racji stanu i Polonii "

– informuje szef klubów „Gazety Polskiej” USA i Kanady Maciej Rusiński, który odpowiada za rozwój portalu.

Portal będzie udostępniał w języku angielskim wybrane artykuły i tematy pochodzące z mediów Strefy Wolnego Słowa, zwłaszcza z tygodnika „Gazeta Polska” - z naciskiem na prezentowanie kompleksowych, a nie epizodycznych informacji.

Docelowo materiały i artykuły zamieszczane na portalu będą w dwóch językach, tak by trafiały również do Polaków poza granicami. Zaplanowano w nim sekcję poświęconą życiu i wydarzeniom polonijnym, działalności ruchów społecznych jak np. Kluby „Gazety Polskiej”, które działają w wielu miejscach Europy, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.


„Choć okazją do inauguracji portalu jest przełomowa wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce, pomysł pojawił się wcześniej w odpowiedzi na zapotrzebowanie, a plany na rozwój portalu są długofalowe i stopniowe”

– dodaje Maciej Rusiński.   

Zachęcamy do promowania portalu w mediach społecznościowych !ZOBACZ WIĘCEJ NA: poloniagp.com
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: poloniagp.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyjątkowa akcja zainicjowana przez prezydenta i pierwszą damę. Zachęcają do sprzątania lasu

/ Instagram/prezydentpl

  

Na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka (woj. mazowieckie) para prezydencka zainaugurowała ogólnopolską akcję sprzątania lasu "sprzątaMY". - Lasy to nasze wspólne dobro, odwdzięczmy się im za to, co nam dają - podkreśliła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda zaapelowali o zabieranie śmieci z lasów.

Prezydent, jego małżonka wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprzątali fragment Puszczy Białej. W akcji brało udział 360 osób i posprzątano ponad 600 ha lasu. Zebrano dwie ciężarówki śmieci.

"Niestety, cały czas jeszcze są wśród nas tacy, którzy nie mają na tyle wyobraźni, by zrozumieć, co by się stało, gdyby każdy zostawił śmieci w lesie"

- stwierdził prezydent.

Andrzej Duda dodał, że apeluje do wszystkich, którzy wybierają się do lasu, by zabrali ze sobą worek na śmieci i zabrali z lasu to, co zostawili inni.

"Warto podnieść każdy śmieć, który zobaczymy w lesie"

- przekonywał.

Prezydent podkreślił, że las jest bardzo ważny nie tylko jako miejsce rekreacji, ale także dla ochrony klimatu.

"Na zakończenie sprzątania tego lasu symbolicznie posadziliśmy drzewa.(...) Chcemy, żeby lasów w Polsce było jak najwięcej, bo las pochłania CO2"

- mówił.

Według prezydenta, dzięki temu, że będziemy mieli więcej lasów, jesteśmy w stanie szybciej doprowadzić do tzw. zerowego bilansu CO2.

"Do tego dążymy, z jednej strony działając tak, by jak najmniejsza była emisja CO2, a z drugiej strony - by jak największe było pochłanianie. A pochłanianie to las. Dbajmy o to, żeby nasze lasy były czyste, piękne i żeby było ich jak najwięcej" 

- zakończył prezydent.

Agata Kornhauser-Duda przypomniała, że akcja sprzątania lasów jest związana z międzynarodową inicjatywą "Sprzątanie Świata". Wywodzi się ona z Australii, zapoczątkowano ją w 1989 roku. W Polsce "Sprzątanie Świata" odbywa się od 1994 roku. Jej inicjatorką była Mira Stanisławska-Meysztowicz.

"Bardzo liczymy na to, że do tej akcji włączą się Polacy w całym kraju"

- powiedziała pierwsza dama.

Dodała, że we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, a jest ich 430, na chętnych czekają worki na śmieci, rękawice i opiekunowie.

"Lasy to nasze wspólne dobro. Dbajmy o nie, ponieważ to lasy są najczęściej miejscem gdzie odpoczywamy, gdzie odbywamy wycieczki, chodzimy na spacer, gdzie zbieramy grzyby. Dlatego odwdzięczmy się lasom za to co nam dają"

- zaapelowała pierwsza dama.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl