Ruszył portal PoloniaGP.com. Artykuły Strefy Wolnego Słowa w języku angielskim

  

Dzień przed wizytą Prezydenta Stanów Zjednoczonych ruszył portal PoloniaGP.com gdzie będą się ukazywać wybrane artykuły Strefy Wolnego Słowa w języku angielskim.

Portal powstaje przy współudziale Polonii, m.in. z USA i Wielkiej Brytanii. Pokieruje nim zespół osób związanych z mediami Strefy Wolnego Słowa i Klubami „Gazety Polskiej ” w Ameryce Północnej.

Redaktorem naczelnym portalu został Adrian Wachowiak, dziennikarz mieszkający na co dzień w Londynie.

„Ideą powstania portalu jest otwarcie mediów i tematów podejmowanych przez tygodnik „Gazeta Polska” poza granicami w momencie, kiedy rzetelny przekaz o Polsce jest potrzebny, a zainteresowanie sprawami dotyczącymi Polski wzrasta. Portal spełnia funkcje informacyjną i społeczną i w szerokim rozumieniu służy polskiej racji stanu i Polonii "

– informuje szef klubów „Gazety Polskiej” USA i Kanady Maciej Rusiński, który odpowiada za rozwój portalu.

Portal będzie udostępniał w języku angielskim wybrane artykuły i tematy pochodzące z mediów Strefy Wolnego Słowa, zwłaszcza z tygodnika „Gazeta Polska” - z naciskiem na prezentowanie kompleksowych, a nie epizodycznych informacji.

Docelowo materiały i artykuły zamieszczane na portalu będą w dwóch językach, tak by trafiały również do Polaków poza granicami. Zaplanowano w nim sekcję poświęconą życiu i wydarzeniom polonijnym, działalności ruchów społecznych jak np. Kluby „Gazety Polskiej”, które działają w wielu miejscach Europy, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.


„Choć okazją do inauguracji portalu jest przełomowa wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce, pomysł pojawił się wcześniej w odpowiedzi na zapotrzebowanie, a plany na rozwój portalu są długofalowe i stopniowe”

– dodaje Maciej Rusiński.   

Zachęcamy do promowania portalu w mediach społecznościowych !ZOBACZ WIĘCEJ NA: poloniagp.com
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: poloniagp.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Senegal, Argentyna, Meksyk, Norwegia... Polska niepodległość świętowana na całym świecie!

Polskie barwy w Hiszpanii / twitter.com/@PLInst_Madrid

  

Polacy świętowali dziś 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywały się marsze, koncerty i różne patriotyczne wydarzenia. Okazuje się, że świąteczny nastrój wymknął się poza granice naszego kraju i rozlał na cały świat.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta odprawa wart z okazji Święta Niepodległości. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, kombatanci, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali na obchody z całego kraju.

[polecam:https://niezalezna.pl/296766-wazne-slowa-prezydenta-w-swieto-niepodleglosci-cale-pokolenia-nie-mialy-takiego-szczescia-jak-my]

Polskie barwy nie powiewały jednak tylko w granicach naszego kraju. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań ukazujących świętowanie polskiej niepodległości na całym świecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl