Kolejni polscy żołnierze wylatują na misję do Kuwejtu

  

3 lipca 2017 r. na lotnisku 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbyło się pożegnanie żołnierzy III. zmiany PKW Kuwejt. Poza podsekretarzem stanu w MON Tomaszem Szatkowskim, w uroczystości uczestniczyli również I zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów SZ gen. dyw. Jan Śliwka, Dowódca Komponentu Powietrznego Centrum Operacji Powietrznych gen. bryg. Dariusz Malinowski oraz Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk Jacek Pszczoła - podaje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

– Misja, w której przyjdzie Wam służyć, ma szczególny charakter – koalicja licząca prawie 70 państw, trudny i nieobliczalny przeciwnik, złożony kontekst międzynarodowy, a przy tym ciężkie, wymagające warunki klimatyczne. Będziecie wykonywać operacje bojowe, współpracując z żołnierzami wielu państw, różnymi typami statków powietrznych, operując w środowisku mało przyjaznym i nieprzewidywalnym, w przestrzeni powietrznej, gdzie możliwe jest spotkać inne niż koalicyjne maszyny wojskowe. Służba w tych warunkach pozwoli Wam pozyskać bezcenne doświadczenie, które w dalszej perspektywie zostanie spożytkowane w rozwoju Sił Powietrznych. Będzie również doskonałą okazją do ćwiczenia interoperacyjności oraz lepszego wzajemnego zrozumienia między Wami, a żołnierzami innych państw koalicji antyterrorystycznej - przyznał w swoim wystąpieniu wiceminister Szatkowski, cytowany przez oficjalny portal DO RSZ.

Główne siły polskiego kontyngentu rozpoznawczego w Kuwejcie to cztery samoloty wielozadaniowe F-16, realizujące zadania lotnicze w zakresie rozpoznania na potrzeby wsparcia operacji Inherent Resolve. Obecnie PKW Kuwejt liczy 140 żołnierzy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Komik poważnym kandydatem na prezydenta

zdjęcie ilustracyjne / / By Wierzbowski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41884022

  

Komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski nadal utrzymuje prowadzenie w rankingach kandydatów, którzy startują w wyznaczonych na koniec marca wyborach prezydenckich na Ukrainie. Zgodnie z opublikowanym dziś sondażem może on liczyć na 19 proc. poparcia.

Badanie przeprowadziło centrum analityczne im. Ołeksandra Razumkowa w dniach 7-14 lutego na grupie ponad 2 tys. respondentów. Wskazało ono, że Zełenski może liczyć na 19 proc. głosów ludzi, którzy deklarują, że wezmą udział w wyborach. W grupie wszystkich respondentów showman uzyskał 17,5 proc.

Urzędujący prezydent Petro Poroszenko, który będzie ubiegał się o reelekcję, uplasował się na drugim miejscu. Chce na niego głosować 16,8 proc. zdecydowanych oraz 13,1 proc. wszystkich badanych. Trzecie miejsce zajmuje była premier Julia Tymoszenko, która dostała odpowiednio 13,8 i 11,5 proc. poparcia.

Jeśli wyniki wyborów prezydenckich nie rozstrzygną się w pierwszej turze, faworytem w drugiej turze również pozostaje Zełenski. Jeżeli spotka się on z Poroszenką, zwycięży z rezultatem 32,2 proc. wobec 19,1 proc. dla obecnego szefa państwa. Jeśli konkurentką Zełenskiego będzie Tymoszenko, to ich stracie zakończy się wygraną aktora z wynikiem 28,7 wobec 18,6 proc. Dane te dotyczą wszystkich uczestników sondażu.

Wybory prezydenta Ukrainy odbędą się 31 marca. Drugą turę zaplanowano na 21 kwietnia. Do udziału w wyborach zgłosiło się 44 kandydatów.

Poprzednie, przedterminowe wybory prezydenckie, które rozpisano po obaleniu zbiegłego do Rosji prezydenta Wiktora Janukowycza, odbyły się na Ukrainie w maju 2014 roku. W pierwszej turze zwyciężył wówczas Poroszenko, zdobywając 54,7 proc. głosów. Drugi wynik uzyskała Tymoszenko, na którą głosowało 12,81 proc. uczestników wyborów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl