W Stalowej Woli rusza festiwal poświęcony św. bratu Albertowi i bł. Honoratowi

27. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, który rozpocznie się we wtorek w klasztorze kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie, przypomni postaci dwóch polskich zakonników - św. Brata Alberta i bł.

mat.pras.
27. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, który rozpocznie się we wtorek w klasztorze kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie, przypomni postaci dwóch polskich zakonników - św. Brata Alberta i bł. Honorata Koźmińskiego. Festiwal potrwa do końca sierpnia.


Dyrektor festiwalu Robert Grudzień przypomniał, że rok 2017 został ogłoszony rokiem św. Brata Alberta i bł. Honorata Koźmińskiego.

Od lat staramy się, aby Międzynarodowy Festiwal Muzyczny wyszedł poza muzykę, stał się festiwalem chrześcijańskich wartości. Nawiązujemy do autorytetów, odwołujemy się do historii, co jest tak bardzo potrzebne we współczesnym, burzliwym świecie


- mówił dyrektor festiwalu.

Festiwal zainauguruje we wtorkowy wieczór koncert słowno-muzyczny "Być dobrym jak chleb" w 100. rocznicę śmierci Brata Alberta - Adama Chmielowskiego. W programie wieczoru znajdą się teksty, oparte na listach Brata Alberta, które zaprezentują Jerzy Trela i Wojciech Trela. Partie wokalne wykona sopranistka Ewa Warta-Śmietana, a na organach i fortepianie towarzyszyć jej będzie dyr. imprezy - Robert Grudzień.

W czasie kolejnych festiwalowych wieczorów przewidziano m.in. jubileuszowy koncert znanego multiinstrumentalisty - prof. Georgija Agratiny, który wystąpi także z Robertem Grudniem (koncert na fletnię Pana, cymbały i organy) i koncert dziękczynny dla papieża Franciszka za Światowe Dni Młodzieży, w którym wystąpią jego rodacy z zespołu La Fanfaria del Capitan z Argentyny. W programie festiwalu znalazł się też koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II, podczas którego wystąpi gwiazda światowych scen mezzosopranistka Małgorzata Walewska. 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#honorat koźmiński #Jan Paweł II #Robert Grudzień #adam chmielowski #Małgorzata Walewska #brat Albert

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo