To wielki dzień w wymiarze bezpieczeństwa i współdziałania z USA - mówił o zbliżającej się wizycie prezydenta USA w Polsce szef MON Antoni Macierewicz podczas spotkania #TweetUp, które rozpoczęło się w poniedziałek wieczorem.

Minister obrony narodowej wraz z kadrą kierowniczą MON i Sił Zbrojnych uczestniczy w spotkaniu z użytkownikami mediów społecznościowych w formule #TweetUp. Tematem wiodącym spotkania jest sojusznicza współpraca wojskowa polsko-amerykańska, a przyświeca mu hasło - #RazemBezpieczni.

W swoim przemówieniu na początku spotkania zbliżającą się wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa Macierewicz nazwał historyczną.

- To wielki czas dla Polski - powiedział.


Szef resortu obrony zaprosił również na polsko–amerykański piknik wojskowy, który Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizuje w czwartek na błoniach stadionu PGE Narodowy, pod hasłem „Razem Bezpieczni” W programie, jak mówił minister, są m.in. pokaz sprzętu wojskowego (czołg Leopard 2A5, Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak), prezentacja wyposażenia indywidualnego żołnierzy z Polski i USA, prezentacja wyszkolenia żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pokazy rekonstrukcyjne, wystawa zbiorów Muzeum Wojska Polskiego, koncerty orkiestr wojskowych oraz prezentacja uzbrojenia i sprzętu produkowanego przez zakłady przemysłowe z Grupy PGZ. Będzie także punkt rekrutacyjny żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i punkty informacyjne uczelni wojskowych, jednostek i instytucji wojskowych. Piknik rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do 20:00, wstęp jest wolny.