Całkiem niedawno posłowie Platformy Obywatelskiej lamentowali, że nie zostali zaproszeni na spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Jeden z parlamentarzystów tej partii chwalił się jednak, że ma lepsze plany na dzień wizyty amerykańskiego przywódcy. Michał Szczerba dostał zaproszenie od warszawskich seniorów na wczasy na działkach. Jest jednak coś, przez co polityk może mieć poważny dylemat. Jaką decyzję podejmie?

Członkowie PO nie muszą już dłużej martwić się o to, że nie zostali zaproszeni na spotkanie z Donaldem Trumpem. Amerykańska ambasada opublikowała na swoim profilu facebookowym zaproszenie na przemówienie prezydenta USA. 

Ambasada Stanów Zjednoczonych zaprasza wszystkich na wyjątkowe wydarzenie: przemówienie prezydenta Donalda J. Trumpa

- napisano w zaproszeniu.Oznacza to, że nawet posłowie Platformy są mile widziani na uroczystościach. Co w takim wypadku zrobi poseł Szczerba, który ma już przecież inne plany na ten dzień?

Warszawscy seniorzy zaprosili mnie 6 lipca na wczasy na działkach. Jak dobrze, że nie muszę zastanawiać się czy potwierdzać inne zaproszenie

- chwalił się niedawno polityk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak stać się obiektem kpin? Szczerba z Platformy potrafi to robić doskonale...


Prezydent USA będzie gościł w Warszawie 5 i 6 lipca. W czwartek będzie rozmawiał w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się również z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich. Jak podało polskie MSZ, wystąpienie to jest przygotowywane na życzenie prezydenta Trumpa, organizatorem jest ambasada USA.

Wejścia na plac zostaną otwarte o godz. 10, Trump wygłosi przemówienie o godz. 13. Wokół rozmieszczone będą telebimy. Będzie to pierwsze publiczne wystąpienie prezydenta USA w Europie. Bramki przez które będzie można wejść na plac zostaną otwarte o godz. 10, a ich zamknięcie przewidziane jest na godzinę 12. Przemówienie Trumpa rozpocznie się o godz. 13. Na pl. Krasińskich będą prowadziły trzy wejścia: od ul. Miodowej między ul. Schillera i ul. Kapucyńską; od pl. Krasińskich na rogu ul. Świętojerskiej i ul. Bonifraterskiej; od ul. Długiej obok ul. Barokowej.