Bełkot Gretkowskiej o Kaczyńskim: "zastał Polskę zrujnowaną, zostawił zekshumowaną"

  

Manuela Gretkowska umieściła na swoim Facebooku pseudointelektualny wywód na temat tego, jak źle została w Polsce potraktowana jej rodzina ze Szwecji. Pisarka zapowiedziała, że nie zgłosi tego faktu do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych tylko dlatego, że instytucja mieści się na tej samej ulicy co... dom rodzinny Jarosława Kaczyńskiego.

Pisarka Manuela Gretkowska nie od dziś słynie z ostej krytyki rządów PiS-u i prezesa Jarosława Kaczyńskiego. To również ona zachęcała swego czasu do aborcyjnych coming outów znanych Polek:

Sądzę, że to jest dobry pomysł na akcję. Przestać dzielić kobiety na morderczynie i niewinne. Wszystkie mamy prawo do aborcji, a jeśli same jej nie miałyśmy, to nasze córki, siostry, przyjaciółki na pewno tak. Bądźmy solidarne, wszystkie jesteśmy Nataliami.

- mówiła dla portalu wp.pl po pamiętnym wywiadzie Natalii Przybysz, w którym piosenkarka przyznała się do aborcji ze względu na niewystarczające warunki mieszkaniowe.

W niedzielę natomiast pisarka i założycielka Partii Kobiet umieściła na swoim Facebooku wpis na temat tego, jak źle została w Polsce potraktowana jej szwedzka rodzina. Ot, sytuacja, jakich (niestety) wiele i nie byłoby w tym nic bulwersującego, gdyby nie to, że autorka doszukuje się przyczyn ksenofobii w rządach PiS-u:

Nie mam wątpliwości, że po cudzoziemcach, szwedzkich Polakach, niemieckich muzułmankach, przyjdzie kolej na nas, Polki i Polaków mówiących niezrozumiałym dla motłochu, elitarnym językiem. Już wczoraj Kaczyński obiecał „rewitalizować inteligencję”. 

- oburzyła się Gretkowska.

Najbardziej absurdalne wydaje się jednak to, z jakich powodów pisarka postanowiła nie zgłaszać incydentu do odpowiednich służb:

Nie, nie zgłosiliśmy tego do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, chociaż miałam taki odruch. Wystukałam adres… pomyślałam, że to nie ironia losu, tylko rechot polskiej historii. Ośrodek mieści się na Żoliborzu, Suzina 6. Pod Suzina 3 urodzili się Kaczyńscy. 

- napisała.

We wpisie nie zabrakło również kąśliwych uwag co do prezesa PiS-u i kpin z ofiar katastrofy smoleńskiej:


Następnym razem wszechpolacy zażądają od Antosia i Felixa kasy, bo Szwedzi te zamki zburzyli, nie? Resztę uzbierają z butelek za piwo, na tablicę Prezesa Wielkiego „Zastał Polskę zrujnowaną, zostawił zrewitalizowaną, i dogłębnie zekshumowaną”.


CAŁY WPIS MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ziobro, Sienkiewicz, Liroy-Marzec liderami list

/ Adam Guz/ KPRM - Kancelaria Premiera from Poland [Public domain]; Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RP [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]; Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/de

  

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, były szef resortu spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, a także poseł i producent muzyczny Piotr Liroy-Marzec - znaleźli się w gronie liderów list wyborczych do Sejmu w województwie świętokrzyskim.

Świętokrzyską listę PiS ma otwierać minister sprawiedliwości i prokurator generalny (te funkcje pełnił także w poprzednich rządach PiS w latach 2005-2007), lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Był wybierany do Sejmu IV, V i VI kadencji (w okręgu krakowskim - dwukrotnie zdobył najwięcej głosów) i na europosła VII kadencji (w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, także z największym poparciem).

Cztery lata temu Ziobro został wybrany na posła VIII kadencji z województwa świętokrzyskiego, startując z ostatniego miejsca listy PiS. Uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów ubiegających się o mandaty poselskie w regionie – zagłosowało na niego ponad 67 tys. wyborców.

Pierwszy na liście Koalicji Obywatelskiej jest były minister spraw wewnętrznych (lata 2013-2014) Bartłomiej Sienkiewicz, który odszedł z rządu PO-PSL po tzw. aferze podsłuchowej. To opozycjonista okresu PRL, po 1989 r. oficer Urzędu Ochrony Państwa; współtwórca i wiceszef Ośrodka Studiów Wschodnich; publicysta. Urodzony w Kielcach polityk jest prawnukiem pisarza Henryka Sienkiewicza.

Liderem Komitetu Wyborczego Skuteczni będzie prezes ugrupowania, poseł Piotr Liroy-Marzec. W 2015 r. rodzinnie związany z Kielcami raper (popularny głównie w latach 90.) i producent muzyczny, był "jedynką" świętokrzyskiej listy komitetu Kukiz '15. Zagłosowało na niego wówczas ponad 22,5 tys. osób – uzyskał czwarty indywidualny wynik w regionie.

W 2017 r. został wykluczony z klubu Kukiz'15. Jak wyjaśniono wtedy, miało to związek z doniesieniami dotyczącymi uwikłania najbliższego otoczenia posła w tzw. dziką reprywatyzację w Warszawie. Sam Liroy-Marzec tłumaczył wówczas, że "padł ofiarą tego, z czym chciał walczyć", bo jako jeden z nielicznych posłów zajmował się problemem tzw. dzikiej reprywatyzacji.

Pomimo wykluczenia z Kukiz'15 Liroy-Marzec wielokrotnie podkreślał, że w dalszym ciągu walczy o te same wartości, z którymi szedł wraz z Pawłem Kukizem do wyborów. Na początku sierpnia Liroy-Marzec, który do tej pory był w kole poselskim Konfederacja, poinformował o założeniu nowego koła poselskiego Przywrócić Prawo, które powołał wraz z dwoma innymi byłymi posłami Kukiz'15. Ostro skrytykował też Pawła Kukiza za podpisanie porozumienia programowego o współpracy w wyborach do Sejmu z PSL.

W ostatnich wyborach samorządowych Liroy-Marzec był kandydatem na prezydenta Kielc komitetu "Wolność w Samorządzie" – w głosowaniu uzyskał trzeci wynik z siódemki kandydatów. Z kolei w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego poseł otwierał wielkopolską listę Konfederacji KORWiN, Liroy, Braun, Narodowcy – uzyskał niemal 40 tys. głosów, ale komitet nie przekroczył progu wyborczego.

Listę PSL – Koalicja Polska będzie otwierał europoseł ludowców trzech kadencji (2004-2019), pochodzący z Ponidzia Czesław Siekierski. W latach 1997-2004 był posłem; w latach 2001-2003 – wiceministrem rolnictwa oraz pełnomocnikiem rządu ds. przygotowania polskiego rolnictwa do integracji Polski z Unią Europejską. W kwietnia 2003 r. został wybrany na obserwatora Sejmu przy Parlamencie Europejskim, a po akcesji Polski do UE objął mandat deputowanego kończącej się wówczas V kadencji (od maja do lipca 2004 r.).

Potem trzykrotnie był wybierany do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. W ostatniej kadencji został przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi europarlamentu. W majowych wyborach do PE Siekierski stratował z Podkarpacia - z listy Koalicji Europejskiej - której liderował. Uzyskał nieco ponad 38 tys. głosów, ale nie został ponownie wybrany.

Liderem wspólnej listy SLD, Razem i Wiosny (KW SLD) będzie wiceszef SLD, szef tej partii w województwie świętokrzyskim, Andrzej Szejna. To były wiceminister w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Pełnił także funkcję wiceministra gospodarki, pracy i polityki społecznej. W latach 2004-2009 zasiadał w europarlamencie VI kadencji.

W 2015 r. Szejna otwierał sejmową listę Zjednoczonej Lewicy w regionie. Zagłosowało na niego ponad 14,5 tys. głosów, ale ponieważ komitet nie przekroczył progu wyborczego, nie zdobył o mandatu. W ub.r. bezskutecznie starał się o mandat radnego sejmiku województwa świętokrzyskiego, a w maju br. - deputowanego do PE.

Wiceprezes Ruchu Narodowego, były poseł Krzysztof Bosak ma otwierać świętokrzyską listę Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. W 2005 r. startując z listy Ligi Polskich Rodzin w okręgu zielonogórskim, w wieku 23 lat został najmłodszym posłem w Sejmie V kadencji. W majowych wyborach do PE Bosak otwierał listę Konfederacji KORWiN, Liroy, Braun, Narodowcy w Warszawie - uzyskał niemal 40 tys. głosów.

W okręgu nr 33, obejmującym cały teren województwa świętokrzyskiego, do podziału jest 16 mandatów poselskich.

W 2015 r. w wyborach do Sejmu zwyciężyło tu PiS - zdobyło poparcie 42,81 proc. wyborców i uzyskało 9 z 16 mandatów. Druga była PO - 17,25 proc. głosów i trzy mandaty. Przedstawicieli do Sejmu wprowadziły także PSL - 9,51 proc. (dwa mandaty), komitet Kukiz'15 - 9,41 proc. (jeden mandat) oraz Nowoczesna - 4,98 proc. (jeden mandat).

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl