Bełkot Gretkowskiej o Kaczyńskim: "zastał Polskę zrujnowaną, zostawił zekshumowaną"

  

Manuela Gretkowska umieściła na swoim Facebooku pseudointelektualny wywód na temat tego, jak źle została w Polsce potraktowana jej rodzina ze Szwecji. Pisarka zapowiedziała, że nie zgłosi tego faktu do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych tylko dlatego, że instytucja mieści się na tej samej ulicy co... dom rodzinny Jarosława Kaczyńskiego.

Pisarka Manuela Gretkowska nie od dziś słynie z ostej krytyki rządów PiS-u i prezesa Jarosława Kaczyńskiego. To również ona zachęcała swego czasu do aborcyjnych coming outów znanych Polek:

Sądzę, że to jest dobry pomysł na akcję. Przestać dzielić kobiety na morderczynie i niewinne. Wszystkie mamy prawo do aborcji, a jeśli same jej nie miałyśmy, to nasze córki, siostry, przyjaciółki na pewno tak. Bądźmy solidarne, wszystkie jesteśmy Nataliami.

- mówiła dla portalu wp.pl po pamiętnym wywiadzie Natalii Przybysz, w którym piosenkarka przyznała się do aborcji ze względu na niewystarczające warunki mieszkaniowe.

W niedzielę natomiast pisarka i założycielka Partii Kobiet umieściła na swoim Facebooku wpis na temat tego, jak źle została w Polsce potraktowana jej szwedzka rodzina. Ot, sytuacja, jakich (niestety) wiele i nie byłoby w tym nic bulwersującego, gdyby nie to, że autorka doszukuje się przyczyn ksenofobii w rządach PiS-u:

Nie mam wątpliwości, że po cudzoziemcach, szwedzkich Polakach, niemieckich muzułmankach, przyjdzie kolej na nas, Polki i Polaków mówiących niezrozumiałym dla motłochu, elitarnym językiem. Już wczoraj Kaczyński obiecał „rewitalizować inteligencję”. 

- oburzyła się Gretkowska.

Najbardziej absurdalne wydaje się jednak to, z jakich powodów pisarka postanowiła nie zgłaszać incydentu do odpowiednich służb:

Nie, nie zgłosiliśmy tego do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, chociaż miałam taki odruch. Wystukałam adres… pomyślałam, że to nie ironia losu, tylko rechot polskiej historii. Ośrodek mieści się na Żoliborzu, Suzina 6. Pod Suzina 3 urodzili się Kaczyńscy. 

- napisała.

We wpisie nie zabrakło również kąśliwych uwag co do prezesa PiS-u i kpin z ofiar katastrofy smoleńskiej:


Następnym razem wszechpolacy zażądają od Antosia i Felixa kasy, bo Szwedzi te zamki zburzyli, nie? Resztę uzbierają z butelek za piwo, na tablicę Prezesa Wielkiego „Zastał Polskę zrujnowaną, zostawił zrewitalizowaną, i dogłębnie zekshumowaną”.


CAŁY WPIS MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 3 tys. pożarów w święta

  

Od Wielkiej Soboty do Wielkiego Poniedziałku doszło do ponad 3,5 tysiąca pożarów, w których zginęło 8 osób, a 59 zostało rannych. Strażacy podjęli ponad 5,2 tys. interwencji. W okresie wielkanocnym wybuchło 467 pożarów w lasach; trawy i nieużytki paliły się ponad 1 822 razy.

Jak poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak, od początku roku w lasach wybuchło 3 480 pożarów, z czego 2 487 - w samym kwietniu. W tym miesiącu w tego typu zdarzeniach zginęły już dwie osoby. W Wielki Poniedziałek strażacy gasili 123 pożary lasów - najwięcej na Mazowszu (21), w Łódzkiem (16) i w Wielkopolsce (14).

Frątczak przypomniał, że na 10 pożarów w polskich lasach 9 powoduje człowiek.

Od rana we wtorek niemal w całej Polsce obowiązuje trzeci, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach określany przez Instytut Badawczy Leśnictwa. "To nie prognozuje niczego dobrego" - zaznaczył rzecznik.

W okresie wielkanocnym strażacy interweniowali 5 247 razy, z czego 3 517 zdarzeń to były pożary. W tych dniach zginęło 8 osób, a 59 zostało rannych. Ratownicy wyjechali ponadto do 1 460 miejscowych zagrożeń i 270 fałszywych alarmów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl