Obrady UNESCO w Krakowie

W Centrum Kongresowym ICE Kraków rozpoczynają się obrady 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

wikipediacommons/Flag_of_UNESCO
W Centrum Kongresowym ICE Kraków rozpoczynają się obrady 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sala Audytoryjna, w której normalnie odbywają się koncerty, konferencje i kongresy została przekształcona w wielkie, międzynarodowe biuro.

Udział w sesji potwierdziło blisko 3 tys. osób ze 137 krajów.

Sala Audytoryjna ICE Kraków została przekształcona w salę plenarną z biurkami do pracy dla blisko 400 delegatów, członków komitetu wykonawczego i prezydium Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym celu wymontowano 700 krzeseł. W ich miejsce pojawiły się stoły oraz krzesła umożliwiające pracę biurową.

Dokumenty będą wyświetlane na ekranie o wysokiej rozdzielczości (4K), który ma 92 m. kw., a dyskusja będzie prowadzona w dwóch oficjalnych językach: angielskim i francuskim oraz tłumaczona na języki arabski i hiszpański. W ICE Kraków zamontowano 1,5 tys. zestawów słuchawkowych.

Uczestnicy sesji będą mieli do swojej dyspozycji także pokoje spotkań w specjalnie zaaranżowanej na ten cel Sali Teatralnej z mobilną i składaną trybuną oraz w Sali Kameralnej. Małe biura dla organizacji doradczych, instytucji oraz przedstawicieli ministerstw zostaną urządzone nawet w przestrzeniach garderób.

Będzie to najdłuższy kongres, który do tej pory został zorganizowany w tym obiekcie - obejmuje sześć dni montażu, 11 dni sesji oraz trzy dni demontażu. W ramach przygotowań do wydarzenia odbyło się ponad 20 wizyt studyjnych przedstawicieli UNESCO, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, podwykonawców i koordynatorów.

Ze względów bezpieczeństwa wejście do ICE Kraków będzie możliwe tylko po okazaniu oficjalnego identyfikatora wraz ze zdjęciem. Wszyscy uczestnicy będą zobowiązani przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Pracownicy ochrony mają prawo do sprawdzania wszelkiego sprzętu wnoszonego do Centrum Kongresowego ICE Kraków.

 

Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Kraków #UNESCO #sesja

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo